Side - Sava Yatçılık Antalya-Side Yat Kiralama Tatili
Side
  • 27 Haziran 2020
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama

Sahil boyunca kalabalık olan charter-tur otelleri Side ‘yi gölgede bırakmakla tehdit ediyor. Ancak şehir antik kalıntıların ve modern olanakların hoş bir karışımı olmaya devam ediyor.

Side

Side Hakkında Bilgiler

Muhteşem kumlu plajları ve şehrin tam ortasında antik kalıntılar ile Side tam bir cennettir. Türkiye‘nin çok özel tatil noktalarından olan Antalya ya da Alanya gibi Side, alışveriş ve gece aktivitelerinden dağ kanyonlarında kano yapmaya kadar her türlü aktiviteyi sunuyor.

Ayrıca Aspendos ve Perge’deki önemli antik yerlere yakındır. Antalya Havalimanı’na bir saatten az bir mesafededir. Daha büyük Pamphylia kız kardeşleri gibi, Side de en iyi ve hareketli dönemi Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Yine de yoğun zamanlarda bile, çoğu turist her şey dahil tatil köylerinde kalır ve akşam yemeği için eve gider. Bu, geceleri Side’nin şehrin dövülmüş pist dışında olduğu 1960’larda nasıl hissettiğini ve dansçı Rudolph Nureyev ile Fransız entelektüel Simone de Beauvoir’ın burayı neden beğendiklerini deneyimlemeniz için size birçok fırsat sunuyor.

Side Müzesi

Side Müzesi

Agoranın caddesinin karşısında, Side Müzesi restore edilmiş bir 5. veya 6. yüzyıldan kalma Roma hamamında yer almaktadır. Roma heykellerinin koleksiyonu küçük ama ilginç; mermer torsolardan oluşan muhteşem bir grup, Üç Güzeller, çeşitli melekleri, parlak bir satir ve İmparator Hadrian’ın bir büstünün yanı sıra yazıtların, amphoraların, sütunların ve lahitlerin her zamanki dağılmasının yanı sıra bir Roma güneş saati içerir. Müzenin arkasında bulunan heykel bahçesi müzenin kendisinden daha büyük ve Akdeniz manzarasına sahiptir.

Apollon Tapınağı

Apollon Tapınağı

Suya ulaşıncaya kadar mücevher ve ucuz kıyafetler satan dükkanlarla dolu hareketli ana caddeyi takip edip sola dönerseniz, Side’nin Roma Apollon Tapınağı’nın resimlerde kartpostallarda sıklıkla gördüğünüz kalıntılarına ulaşacaksınız. Arkasındaki mavi deniz manzarası mükemmeldir.

Yılda milyonlarca ziyaretçi güneş tanrısının yıkık tapınağını ziyaret ediyor. Çok kalabalığa kalmamak için günün ilk ışıklarıyla burayı ziyaret etmeniz sizin için avantaj olacaktır. Yanında bilgelik ve savaş tanrıçası Apollon’un üvey kız kardeşi Athena tapınağının kalıntıları da bulunuyor.

Tiyatro

Side Müzesi’nin karşısında kentin büyük tiyatrosu bulunmaktadır. Tasarım Roma’dan daha çok Yunan olmasına rağmen 2. yüzyılda yeniden inşa edildi. Kazılara kapalı agora manzarası vardır.

Side tatilinizde eşsiz doğanın, inanılmaz tarihin ve denizin tadını çıkartırken tatilinizi daha da güzel bir hale getirmek için seçeneklerden biride yat kiralamadır. Yat kiralama tatil seçeneği tatilinizi tamamıyla size özel hale getirecektir. Böylelikle eşsiz Akdeniz’in adını daha yakından doyasıya çıkararak unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?