Antalya Rehberi - Sava Yatçılık Antalya Yat Kiralama
Antalya Hakkında Bilgiler
  • 4 Temmuz 2020
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama

Sofistike Antalya kesin bir turizm merkezidir ve Türkiye’nin en hızlı büyüyen şehirleri arasındadır.

Antalya Hakkında Bilgiler

Antalya havalimanının uluslararası terminalleri günümüzde İstanbul ile yarışmaktadır. Çoğu ziyaretçi paket turlar yapıyor. Ancak Antalya Türkler arasında da popüler bir yer.

Antalya Hakkında Bilgiler

Şehrin doğusundaki muazzam oteller ve kiralık villa çeşitleri bulunmaktadır. Ancak, atmosferik Kaleiçi Mahallesi’nde bulunan restore edilmiş konaklardan veya butik pansiyonların birinde konaklayabilirsiniz. Kaleiçindeyken Antalya gibi modern ve büyük bir şehirde olduğunuzu anlayamazsınız bile.

Limanın ve falezlerin üzerinde güzel vakit geçirebileceğiniz kafe ve restoranlar vardır.

Antalya Müzesi

Antalya ili zengin bir arkeolojik koleksiyonuna sahiptir. Toplanan kalıntıları Antalya Müzesi’nde birinci sınıf bir koleksiyon olarak görebilirsiniz.

Yıldız Perge, Afrodit’ten Zeus’a sadece tanrılar için de dahil olmak üzere galerileri dolduran heykelleri görebilirsiniz. Ayrıca Türk el sanatları, kostümler, Karia Mağarası’ndan tarih öncesi eserler ve Elmalı’dan Klasik dönem öncesi heykeller görebilirsiniz.

Müzede Bizans dönemine ait kalıntılar da mevcuttur. Ayırca Herkül’e ait harika heykeli de görebilirsiniz. Üst katta birkaç madeni para koleksiyonunu gezebilirsiniz. Vaktiniz varsa, güzel bir deniz manzarasına sahip olan gezinti yolu boyunca şehir merkezinden müzeye yürüyün.

Yivli Minare Camii

Yivli Minare Camii

Selçuklu sultanı I.Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılan 13. yüzyıldan kalma zarif bir silindir olan Yivli Minare’yi hala birkaç koyu mavi ve turkuaz çiniler süslemektedir.

Yivli Minareye bitişik cami, bir Bizans kilisesi üzerine inşa edilmiştir. İçeri girdiğinizde büyüleyici izler görülebilir. Kompleksin içinde iki türbe ve bir zamanlar dervişlerden oluşan bir topluluk barındıran 18. yüzyıl tekkesi bulunmaktadır. Tekke artık dikkat çekmeyen bir sanat galerisi olarak kullanılıyor. Yivli Minare’nin bitişiğindeki medrese şimdi bir otobüs istasyonu tarzı bir çatı altında toplanmıştır ve turist odaklı bir alışveriş merkezidir. Burada seramik, bakır işi ve halı gibi ürünler satılmaktadır.

Hadrian Kapısı

Eski şehre girmenin bir yolu da Hadrian Kapısı’ndan geçiyor. Avuç içi kaplı güzel Atatürk Caddesi boyunca Saat Kulesi ana kavşağına kısa bir yürüyüş yapın. Kapı, MS 130’da Roma imparatoru tarafından yapılan bir ziyaretin onuruna inşa edildi ve her biri restore edilmiş üç adet kemere sahip ve tavanları rozetlerle süslenmiştir. Mermer yoldaki izler, bir zamanlar arabaların buradan geçtiğini gösterir. Buradan sola dönerek şehirden Kesik Minare Camii’ni geçerek Hıdırlık Külesi’ne ve denize giden düz bir yola çıkabilirsiniz.

En Bilindik Antalya Plajları

En Bilindik Antalya Plajları

Konyaaltı Plajı

Birçok Türk için Antalya, Konyaaltı Plajı’ndaki tatilcilerin kalabalığı ile eş anlamlıdır. Şehir, plaj deneyiminin kalitesini artırmak için çok çalıştı. Özellikle müzeden sonra başlayan ve Su Hotel’in altında biten 1 km’lik bölümde etkileyici plajlar mevcuttur.

Plaj, her biri kendi restoranı, şezlongları, şemsiyeleri ve duşları olan büyük ölçüde özel alanlara bölünmüştür. Konyaaltı her daim hareketlidir. Kaleiçi’nin hemen dışındaki şehirden geçen AntRay tramvayı sizi doğrudan plaja götürür ya da taksiye binebilirsiniz.

Mermerli Plajı

Mermerli Plajı’nı bilmeyen bir kişinin burayı bulması çok zordur. Liman duvarının dışındaki bu küçük kum ve çakıl şeridine limanın doğusundaki tepenin yarısında bulunan Mermerli Restaurant üzerinden ulaşılmaktadır.

Mermerli Plajı

Kaleiçi’de konaklıyorsanız, koşuşturmadan kurtulmanın ideal yolu budur. Şehrin göbeğindeki bu sessiz vaha güzel olduğu gibi sizi güzel bir denize girme seçeneği sunmaktadır.

Antalya tatilinizde sizi birçok alternatif beklemektedir. Hem mükemmel doğası, hem inanılmaz tarihi, hemde bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ile şehir ve denizin tadını çıkartırken tatilinizi daha da güzel bir hale getirmek için seçeneklerden biride yat kiralamadır.

Yat kiralama tatil seçeneği tatilinizi tamamıyla size özel hale getirecektir. Böylelikle eşsiz Akdeniz’in tadını daha yakından çıkarabilirsiniz.

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?