Neden Antalya
  • 28 Ekim 2020
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama
  • 17

Antalya için burada yazdıklarımız ne kadar yeterli olmasa da sizler için kısa da olsa aklınızda kalacak bilgiler paylaşmayı düşünüyoruz.

Antalya Belek'te Golf

Antalya Belek’te Golf

Tamam, bu yüzden nadiren isim düşürürüz ama ünlü golfçüler Türkiye’nin Golf Başkenti Belek’te oynadılar. Bunlar arasında, Belek’in G20 zirvesine ev sahipliği yaptığı Tiger Woods ve Barack Obama da bulunuyor. Nick Faldo gibi ünlü isimler, Cornelia ve diğer kursları da tasarladı. Belek şu anda en iyi golf destinasyonları arasında İspanya ve Portekiz arasında yer almaktadır.

Likya yolunda yürüyüş yapın

Likya yolunda yürüyüş yapın

Antalya, Türkiye’nin en uzun yürüyüş parkuru olan ünlü Likya Yolu’na ev sahipliği yapmaktadır. Tüm kıyı şeridini kaplayan belde, Likya İmparatorluğu’na kadar uzanan antik yerleri ve tarihi mekanları içerir. Fethiye bölgesinden 500 kilometre uzağa uzanan çoğu insan bunu bölümler halinde tamamlıyor. Aksi takdirde, yürüyüşü tek seferde tamamlamak için, yol üzerindeki kamp alanları, gecelik rezervasyonları kabul edin.

Macera sporları için birçok seçenek var

Adrenalin bağımlıları, katılmak için çeşitli aktiviteleri dört gözle bekleyebilirler. Tüplü dalış popülerdir ve okullar test dalışları ve kurslar sattığı için deneyimsiz ve acemi dalgıçları cezbeder. Küçük, şirin Kaş kasabasında yamaç paraşütü yapın ya da Köprülü Kanyon’da akarsu raftingi yapın. Plajlardaki su sporları merkezlerinin çoğu parasailing veya jet ski seansları satıyor. Ayrıca Kekova’nın batık kalıntılarında denizde kayak yapmak için Üçağız’a gidin veya kanyon geçişi ve dağ bisikleti parkurları için deneyimli bir şirkete kaydolun.

Çok Çeşitli Tatil İmkanı

Çok Çeşitli Tatil İmkanı

Geceyi tek bir yerde geçirmek veya taşınmak ve burada yaşamak isteyip istemediğinize göre, her biri benzersiz bir şey sunan çok sayıda kasaba ve köy var. Side’nin otantik hislerini içinize çekin, Kemer’de plaja gidin, Kalkan’da lüks bir yaşam tarzının tadını çıkarın veya Kaş’ta nostaljik temaların tadını çıkarın. Çıralı ve Olimpos huzur sunarken, aynı zamanda giderek daha popüler hale gelen Alanya, çok yönlüdür.

Antalya Kozmopolit Bir Lokasyondur

Türkiye’deki bazı yerler yalnızca tek tip tatilciyi çekmektedir. Tipik bir örnek, Küçük Britanya lakaplı Altınkum’dur. Ancak Antalya herkese kucak açıyor. Turizm istatistiklerinde Ruslar, Almanlar ve İngilizler başı çekiyor ancak son yıllarda Orta Doğu ve Asya vatandaşları bu istatistikleri iyileştirdi. Bazı 5 yıldızlı lüks oteller şimdi zengin ve nüfuzlu Hintliler için abartılı düğünlere ev sahipliği yapıyor ve bu da uçağa binen 200’den fazla misafir getiriyor. Buna, farklı mutfaklardan hizmet veren restoranların farklı yemek ortamını ve yerel halkın çeşitli dilleri konuştuğu gerçeğini ekleyin, Antalya’nın% 100 Cosmopolitan olduğunu kanıtlayın.

Çeşitlilik ve misafirperverlik

Popülaritesinin ana nedeni, her şeyde üstün olduğu için çeşitliliktir. Hem lüks tatilcileri hem de göçmenleri ağırlayan fark, gece hayatı ve seyahatten yaşam tarzı trendlerine kadar her şeyde parlıyor. Kaç yaşında ya da genç olursa olsun Antalya, her meslekten her yaştan insana hitap ediyor. Hayatın her hızına uyan bir hedef bulmak kolaydır. Konukseverlik Türk kültürüne dayanır, ancak otelcilik endüstrisi için Antalya, uluslararası turizm yayınlarında yer alan ödüllü otellerle öne çıkmaktadır.

Türk Rivierası'nda Tatil

Türk Rivierası’nda Tatil

Turkuaz sahilin bu kısmı, Türk Rivierası’nın büyük bir bölümünü oluşturur. Rivera, Fransa gibi diğer ülkelerdeki eşdeğerinden farklı olarak, küçük kasabaları, köyleri ve tarihi kalıntıları alır. Büyük bir yelken merkezi olan Antalya, bu sularda seyreden uluslararası yatlar arasında popülerdir. Günübirlik kıyı gezisi yapmak isteyenler, yazın her sabah tekneleri gezip tembel bir günübirlik gezmek için tekneleri gören limanlara yönelirler.

Turkuaz sahil boyunca Türk Rivierası’nı keşfetmenin en özel yolu yat kiralamadır. Antalya Yat Kiralama seçeneklerine mutlaka göz atın.

Antalya’nın Gelecek Vizyonu

Bazıları onun yankılanan başarısını düşünebilir.  Antalya turist statüsünü korumaya heveslidir, bu nedenle her yıl yeni cazibe merkezleri ve sahnede görünecek şeyler. İlgiyi dolaştırmak için altyapı ve ulaşıma yatırım yapıyorlar. Gelecek vizyonları arasında yeni bir kruvaziyer limanı olan Konyaaltı Yat Limanı yer alıyor ve eğer başarırlarsa Türkiye’nin önde gelen film stüdyosu olabilir.

Antalya'nın Gelecek Vizyonu

Uygun fiyatlar

Bir süperstar statüsüne rağmen, uygun fiyatlı konut fiyatları ilgiyi yüksek tutuyor. Arz ve arsa fazlası olan bazı ilçelerde, uygun fiyatlar gayrimenkul yatırımcılarının yanı sıra bütçeyi ve ilk kez alıcıları çekmektedir. Bu, sermaye kazancını en üst düzeye çıkarmak için en az yedi yıllık orta ila uzun vadeli bir yatırım arayan herkes için çok fazla potansiyel sunar.

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?