Kısaca Göcek ve Günlüklü Plajı - Sava Yatçılık savayatkiralama
Kısaca Göcek ve Günlüklü Plajı
  • 9 Mayıs 2020
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama

Dalaman Havalimanı’ndan dağların üzerinden 20 dakikalık sürüş mesafesindeki Göcek, Turkuaz Kıyısı’nın ihtişamını denemek isteyen ancak fazla zaman ayıramayan ziyaretçiler için mükemmeldir.

Göcek ‘de Tatil

Göcek 'de Tatil

Bu sakin tatil beldesi, muhteşem deniz ve dağ manzaraları, suya kolay erişim ve ayrıca güzel yemek alternatifleri ile harikadır. Göcek konaklama ve alışveriş için lüks yerler sunmaktadır. Herşey dahil turizmi ve aşırılıklarından kaçınarak, hoş ve nezih bir sahile sahiptir.

Üç marina mevcuttur. Yılda bir kez tekne yarışı düzenlenir. Göcek Türkiye ‘nin yatçılık dünyası için önemli bir merkezdir. Hafta sonları İstanbul sosyetesi ve genelde üst sınıf zenginlerin uğrak noktasıdır.

Göcek’ten bir saatlik mesafede Dalyan’ın doğal güzelliklerine, Fethiye / Ölüdeniz çevresindeki manzaralara veya Tlos ve Xanthos gibi büyük Likya bölgelerine ulaşabilirsiniz. Göcek’in kendisine ait sadece bir plajı var. Bu yüzden her sabah başka bir yeri keşfetmek için ahşap tur teknelerinden birine atlayın ya da daha iyi bir tercih olarak yat kiralayın. Göcek yat kiralama olarak çok gelişmiştir. Bir yat ile en iyi yüzme ve şnorkel ile dalma yapabileceğiniz yerlere ulaşabilirsiniz. Plajların etrafında veya Oniki Adaların koylarını görebilirsiniz.

Göcek başlıca Mavi Yolculuk bölgesindedir. Bu nedenle günlük bir geziye katılabilir veya bir yat kiralayabilirsiniz. En popüler demirleme yerleri arasında Tersane, Kapı Creek, Kleopatra Koyu, Lydae’deki karanlık kalıntılar, Mezar Koyu veya sevimli Katrancı adası sayılabilir.

Göcek Günlüklü Plajı

 

Göcek Günlüklü Plajı

Göcek ve Fethiye arasındaki ana yoldan çıkarsanız- ya da sadece eskisinin amansız modasına panzehire ihtiyacınız varsa – Günlüklü Plajı’nın güneyindeki kahverengi tabelayı takip edin.

Kelimenin tam anlamıyla “Oryantal sığla ağaçları ile plaj” ve aromatik özü yüzyıllardır her yaz hasat edilmiş ve körfez çevresinde vahşi büyüyen devlet tarafından korumalı Liquidambar orientalis geliyor. Koyu kum plaj, küçük kestane ağaçlarının bulunduğu bir ormanda piknik yapmak veya bozulmamış koyda yüzmek için iyi bir yerdir. Yine de dikkat edin: Bu nokta, hafta sonları Fethiye’den gelenler ile kalabalık olmaktadır.

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?