Ferretti Yat 720 - Sava Yatçılık - Bodrum Yat Kiralama

Fiyatları Göster

Aylara Göre Günlük Fiyatlar

Ferretti Yat 720

Denizde yeni bir yaşam biçimini başlatan bu yat, Cannes Yachting Festival 2019’da ilk kez sahneye çıktı. Ferretti Yat 720, inanılmaz alanlar, bol miktarda istifleme alanları ve sıra dışı tavan yükseklikleri sayesinde navigasyon deneyimindeki çıtayı yükseltiyor.

Sahibinin süiti, kendine özgü bir ortamı ortaya çıkaran, cömert alanlarıyla, ana güvertenin malzeme ve renk oyunlarını çoğaltır. Ayrıca gömme dolap ve geniş en-suite banyo ile sürekli olarak diyaloglu bir ortam sunar.

Banyo tasarımı mevcut trendlere uygun olarak işlevseldir. Genel olarak, bu yeni modelin tarzı, duvarların nervürlü deseni, tavanın şeritleri, ve salon büfesinin eğik şerit motifi gibi farklı desenlerin başarılı bir karışımına dayanmaktadır.

Açıklama

Genel Hatlarıyla Ferretti Yat 720

ferretti 720 yat mühendisliği

Ferretti yat 720, ürün Strateji Komitesi ve Mühendislik Departmanı tarafından birlikte oluşturulmuştur. Ferretti 720 serisi grup ile işbirliği içinde mimar Filippo Salvetti’nin dış tasarımı olan ikinci projedir. İç tasarım ise grup içi mimarlar ve tasarımcılar tarafından gerçekleştirildi.

Serideki diğer yatlarla aynı zamana denk gelen Ferretti Yat 720, aynı zamanda oldukça popüler olan aerodinamik bir tasarıma sahiptir.

mükemmel dizaynıyla feretti 720 yat

73,4 fit uzunluğa (22,3 m) ve 18,6 fit uzunluğa (5,7 m) sahip 720, markanın sürekli gelişimini vurgulayan, bir gemi için son derece yenilikçi bir dizi fonksiyonel ve şekillendirme çözümü sunar. Aynı zamanda tüm tersane modellerinde tanınabilir ayırt edici bir karaktere sahiptir.

Ferretti Yat 720 Dış Cepheye Bakış

Bu modelin güçlü noktası göze çarpar niteliktedir. Yüzme platformunun merkezinde geniş bir kapı, konforlu bir oturma yeri ortaya çıkarmak için açılır.

Bu alan, traversten aşağıya doğru olan adımları ortaya çıkaran elektro-hidrolik olarak kontrol edilen yüzme platformunu kullanarak daha da genişletilebilir.

ferretti 720 yat dış cephe

Son modellerde uygulanan, inovasyon sürecine uygun olarak tasarlanan bu yat, geniş ve değiştirilebilir yaşam alanlarıyla öne çıkmaktadır.

Güneş yastıklarının yanlarına, bardak tutucular ve eşya bölmeleri dört adet geri çekilebilir tavan lambası ile çerçevelenmiştir. Dolaplar ve depolama alanları güneş yastıklarının altına yerleştirilmiştir.

Karbon elyafı ve kompozit malzemeden yapılmış, geniş 31 m² büyüklüğündeki köprü, ileriye doğru denize bakan alanda, büyük bir güneşlenme pedi ile çerçevelenmiş ikinci bir dümen istasyonu ile donatılmıştır.

ferretti 720 yat

Gemilerin ortasında, merkezi bir yemek alanı, çeşitli ayakta duran mobilya seçeneklerinin de seçilebileceği, arka tarafta bulunan küçük mutfak, buzdolabı, lavabo ve depolama alanlarına sahip bar alanıyla servis edilmektedir.

İç Cephe Tasarımı ile Ferretti Yat 720

Kokpitte, hatların temizliği, görünümden gizlenen demirlemeyle ortaya çıkar. Bir arka koltuk, 8 kişilik bir masaya bakar. Konviviyal bölge, tam ışığı salona açılan, cam kapıya bitişiktir. Bu alan sağ tarafa başka bir kanepe veya küçük bir bar ünitesi eklenerek genişletilebilir.

ferretti 720 yat iç mimarisi

Bu kapı, ilk kez bir Ferretti Yat modelinde, yanal olarak açılabilir ve tamamen sancak siperinde gizlenerek taşınabilir. Salon, 3 metreye bölünmüş 2 metreden yüksek tavan yüksekliğine sahip, 27m²’lik bir açık alandır. Açık alan düzeni hareket için fazlasıyla yer bırakır ve ev konforu fikrini yansıtır.

İç mekan tasarımı sadece işlevsel değil aynı zamanda önemli bir mimaridir. Liman kenarı yürüyüş yoluna açılan bir elektrikli kapı daha mevcuttur. Bu da akış yönetiminin ve servisin daha sorunsuz bir şekilde yapılmasını sağlar. Gandanın karşısındaki sancak, dümen istasyonudur. Maksimum 16 inçlik dört ekran ve pilot koltuğunun yanına yerleştirilmiş bir elektrikli pencere ile iki seviyede düzenlenmiştir.

lüks yat tatilini feretti 720 yat ile yaşayın

Dümen istasyonunun yanında ilerleyen, 4 kabinli bir düzende olan alt güverteye çıkan merdivenler vardır. Burada da tavan yükseklikleri 2 metreyi aşmaktadır.

Daha önce markanın en yeni modellerinde tanıtılan bu düzen, motor odasındaki gürültüye karşı daha fazla ses yalıtımı sağlayarak konforu önemli ölçüde artırıyor. İki çift kişilik kabinin iki ayrı yatağı vardır.

Alt güvertede aynı zamanda mürettebatın da bulunduğu bölümlerde, bir çamaşır odası ve ayrı bir banyo ve duş içeren çift kişilik bir kabin ve ayrıca motor odasına erişim sağlayan bir servis alanı içermektedir. Mürettebat alanına, köprüye erişim sağlayan merdivenin altındaki kokpitten ulaşılabilir.

Stil Sahibi Ferretti 720

Tersane, sahiplerine farklı mobilya çözümleri ve renk seçenekleri ile iki iç tasarım stili arasında bir seçenek sunuyor. Ana güvertede ve alt güverte kabinlerinde yaygın olarak kullanılan diğer malzemeler arasında tavanlarda deri, yatakların ve yatak başlarının kaplamaları, mobilya yüzeylerinde arka boyalı cam ve kanepelerde ince kumaşlar bulunur.

yat kiralama tatilindeyken günbatımı

Hem ana güvertedeki hem de alt güvertedeki duvar yüzeyleri, hafif nervürlü bir desene sahip yenilikçi nanoteknoloji malzemesi Fenix’e aittir. Düşük ışık yansıtıcılığına sahip olan Fenix, parmak izi bırakmayan ve yumuşak bir dokunuşa sahiptir. Son derece opak bir yüzeye sahip Nervürlü desen, salonun geçiş yoluna giden yol boyunca, kabinlere inişe kadar ışık ve gölge oyunları yaratır.

Aydınlatma sistemi bu model için özel olarak geliştirilmiştir. Dağınık ışık etkisi yaratan tavanlara yerleştirilmiş yatay LED ışıkların bir kombinasyonu, belirli noktaları doğal olarak karakterize eden ayarlanabilir spotlarla donatılmıştır. Bu sistem, sahibinin ana güvertede ve alt güvertedeki tüm alanlarda yoğunluğu ve ışık efektini seçmesini sağlar. Tesis sahibi ayrıca aydınlatma sistemini tamamen kişiselleştirmek için tersane tasarımcılarının desteğiyle sahne ışıkları ekleyebilir.

Motor ve Teknoloji

Ferretti Yat 720’in ilk ünitesi 1400 mhp üretebilen ikiz MAN V12 motorlarla donatılmıştır ve 28 knot hızda (ilk veriler) 32 hıza ulaşır. Standart yapılandırmasında, yat 1200 mhp için ikiz MAN V8’i kurar. Her zaman olduğu gibi, denizde veya yuvadayken en üst düzeyde dengeyi sağlamak için iki Seakeepere üzerine bir stabilizasyon paketi mevcuttur.

Yat ayrıca, XENTA ile işbirliği içinde geliştirilen yeni nesil elektro-hidrolik direksiyon sistemine de sahiptir. Bu sistemin birçok avantajı, dümenin son derece kolay kullanımı ve daha yüksek hızlarda bile herhangi bir deniz koşulunda dönerken maksimum verimlilik ile daha yüksek direksiyon konforu içermesidir.

Direksiyon sistemi, ilgi çekici ve dinamik bir yelken deneyimini sağlamak için DOCKING ve TILLER / CRUISE işlevlerini içeren güçlü bir orantılı itici ile eşleştirilmiş bir joystick paketi ile entegre edilebilir. CRUISE işleviyle sabit hızı artırabilir veya yavaşlatabilirsiniz, TILLER işlevi ise dümene etki ediyormuş gibi rotayı düzeltmenize izin verir.

ferretti 720 yat kokpit

Yat ayrıca iPad’in üzerinde etkileşimli dijital biçimde Kullanıcı El Kitabı ile birlikte gelir. İPad’den kullanıcı, yat işletimi ve bakımı ile ilgili tüm bilgilere, belirli birime kurulu olan sistem ve ekipmanların açıklamalarına erişebilir. Mevcut modellerin videolarını ve ayrı cihazların kullanım kılavuzlarını içerir ve içeriğin tamamının veya bir kısmının yazdırılmasına izin verir. Bodrum Yat Kiralama hizmetinde güvenilir isim olan Sava Yat Kiralama ile iletişime geçerek, Ferretti Yat 720 hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Ferretti Yat 720” için yorum yapan ilk kişi siz olun