Fethiye - Sava Yat Kiralama - Fethiye Yat Kiralama
Fethiye
  • 16 Mayıs 2020
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama

Fethiye Hakkında Bilgiler

Türkiye ‘nin bu yoğun liman kenti, doğuda yükselen dağlardaki antik Likya’nın kalıntılarını keşfetmek için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Fethiye antik çağda Telmessos (Antalya yakınlarındaki Termessos ile karıştırılmamalıdır) olarak bilinir ve Roma döneminden itibaren Likya’nın ana limanıdır.

Fethiye

Belediye binasının önündeki mezar, şehir genelinde bulunan birkaç mezarın en iyi durumda olanlarından biridir. Kapağının her iki tarafında savaşçı kabartmaları olan iki katlı bir Likya evini temsil eder. Fethiye kiralık villa modellerinde konaklarken bu tarihi evleri gezerek gününüzü gün edebilirsiniz.

Fethiye’nin eskiden Meğri olarak adlandırıldı ve 1923 Yunan-Türk nüfus değişiminden önce ağırlıklı olarak Yunanlılar yaşardı.

1934 yılında ünlü bir Osmanlı pilotu olan Fethi Bey onuruna ismi Fethiye olarak değiştirilmiştir. Fethi Bey Osmanlı İmparatorluğu’nun tüm Orta Doğu eyaletlerini birbirine bağlayan tarihi bir uçuş girişiminde bulunduğu sırada uçağının Şam’ın Taberiye ilçesi Şimiriye bucağı yakınlarında düşmesi sonucu vefat etti.

Bugünün şehri oldukça modern, 1957 depreminden sonra büyük ölçüde yeniden inşa edildi. Deniz kıyısındaki yürüyüş yolunda gezinmek hoştur ve tüple dalış meraklıları limanda toplanan dalış tekneleri arasından seçim yapabilirler. Ayrıca limanda Mavi Yolculuk için birçok yat bulunmaktadır. Yat kiralama hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Haftalık pazar için köy halkının akın ettiği Salı günleri Fethiye en yoğun ve kalabalık gününü yaşar. Bu pazarı ziyaret etmek sizin için keyifli olacaktır.

Fethiye Kalesi

Fethiye Kalesi

Eski şehre bakan tepe boyunca bir kalenin siperlerine ait kalıntılar bulunmaktadır. Antik çağlara dayanan vakıflar, daha sonra Bodrum’da kaleyi inşa eden 12. yüzyıldan kalma haçlılar olan Aziz John Şövalyeleri tarafından inşa edildi. Bunun bir zamanlar ne kadar güçlü bir kale olması gerektiğini hayal etmek iyi bir hayal gücü gerektirir.

Fethiye Müzesi

Fethiye Müzesi

Fethiye; Tlos ve Fethiye tiyatrosundan heykeller ve taş lahitler de dahil olmak üzere yakınlardaki eserlerden mükemmel bir koleksiyona sahip nispeten küçük ama oldukça modern bir müzeye sahiptir. Ayrıca Letoon üç dilli stela’yı (Yunanca, Likya ve Aramice yazıtlı bir taş levha), Apollon Tapınağı’ndan gelen mozaiği ve tanrılara teşekkür ederek bir dizi sunak ve stel göreceksiniz. Diğer sergiler arasında boğa figürleriyle ilginç bir altın kase, 19. yüzyıldan kalma bir Yunan gemisinin figürü ve bir dizi yerel el sanatları bulunmaktadır.

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?