deniz suyunun faydaları
  • 6 Aralık 2019
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama
  • 227

Deniz Suyunun İnsan Sağlığına Faydaları

Deniz suyunun faydaları listesi neredeyse sınırsızdır. Denizi gördüğümüz anda , vücudumuzda plasebo etkisi uyandırarak beynimizi bizi bir sahil kenarına sürükleyecek. Bunu bir çoğumuz yaşamıştır.

deniz suyu

Deniz, ruh halinize iyi gelerek sağlığınızı artıracaktır. Deniz suyunun yapmadığı tek şey vücudumuzu nemlendirmek. Ancak bu, devasa faydalara kıyasla düşünüldüğünde olumsuz bir şey değil. Deniz suyu doğal bir ilaç olabilir ve vücudumuzu harekete geçirir

Peki deniz suyu ne içeriyor? Ortalama olarak, deniz suyunun yüzde 3,5’i tuz (sodyum klorür) içerir. Başka bir deyişle, bir litre su için, 35 gram tuz elde edersiniz. Ayrıca magnezyum, sülfat ve kalsiyum da barındırır.

Bilimsel olarak kanıtlanmış olmamasına rağmen, talassoterapi cilt problemlerini gidermek için deniz suyu ve deniz yosunu, deniz tuzu, çamur, deniz yosunu ve okyanus suyundan üretilen deniz ürünleri kullanır.

Deniz Suyunun Şaşırtıcı Faydaları

Deniz suyu cildinizi temizler. Mineral tuzlar cildinizi yenilemek için güneş ile birlikte çalışır. Sonuç olarak, ülser, lupus, akne ve sedef hastalığı, deniz suyuyla kolayca tedavi edilebilen hastalıklardan bazılarıdır.

Deniz suyu bağışıklık sistemini güçlendirir. Kırmızı kan hücrelerinin sayısı, denizde yüzdükten veya banyo yaptıktan sonra yüzde 5 -20 arasında artar. Beyaz kan hücrelerinin sayısı daha da artar. Deniz suyu, zayıflamış bağışıklık sistemi, anemi ve yüksek kan şekeri seviyesi olan insanlar için harika bir ilaçtır.

Deniz suyu romatizma gelişimini yavaşlatır Egzersizle birlikte okyanus suyu kemik ve kas ağrısı, artrit, dolaşım ve ameliyat sonrası sorunlar için mükemmel bir ilaçtır.

deniz suyu

Deniz suyu kaygıyı azaltır ve ortadan kaldırır Magnezyum içerdiğinden sizi sakinleştirir. Stresli bir yaşam süren insanlara sadece rahatlatıcı ortamı için değil, deniz suyunun rahatlatıcı tıbbi özellikleri nedeniyle de plaja gitmeleri önerilir. Deniz suyu açık yaraların kapanmasında da  etkilidir.Sodyum ve iyot gibi mineral tuzları bakımından zengin olduğu için, okyanus suyunun cilt üzerinde antiseptik etkisi vardır.

Deniz suyu nefes almayı iyileştirir. Astım, şiddetli öksürük, balgam ve diğer solunum sorunları olan insanlar, esintiyi solumak ve denizde yüzmek için sahile gitmelidir. Tuzlu su toksinlerin ve akciğerlere saldıran diğer elementlerin yok edilmesine yardımcı olur.

Deniz suyu kalın bağırsakları temizler. Küçük miktarlarda okyanus suyunun içilmesi, kolonun temizliğini kolaylaştırır, vücudu detoksifiye eder ve özellikle çocuklarda, vücudun enerjilerini yeniler.

Deniz suyu karaciğer ve böbrek problemleriyle savaşmaya yardımcı olur. Okyanus suyu, özellikle siroz gibi hastalıkların zarar verdiği hücre yenilenmesi sürecini hızlandırır. Aynı zamanda, hastalığın bir sonucu olarak ortaya çıkan karın bölgesinde biriken fazla suyun giderilmesine yardımcı olur.

Deniz suyu uykusuzluğu önler ve depresif belirtileri azaltır. Kan basıncını normalleştirmeye yardımcı olduğu ve gerginliği tedavi ettiği için, plajda bir gün geçirmeniz daha iyi uyumanıza yardımcı olacak ve doğal olarak ruh halinizi artıracaktır

 

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?