Çeşme Gezinti - Sava Yatçılık Çeşme Yat Kiralama
Çeşme Gezinti
  • 5 Eylül 2020
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama

Çeşme şifalı termal suları, tarihi eserleri ve mükemmel plajları ile İzmir’in en popüler turistik bölgelerinden biridir.

Bodrum gibi Türkiye’nin en çok tercih edilen tatil bölgelerinden biri olan Çeşme’nin geçmişi milattan önce 7. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Marmaris, Fethiye, Alanya özellikle Türk ziyaretçiler tarafından tercih edilmektedir. Özellikle Çeşme’nin Alaçatı bölgesi tercih edilmektedir. Rüzgar sörfü için uygun olan Alaçatı’yı her yıl on binlerce kişi ziyaret etmektedir. Bu bölgede çok fazla alternatifiniz mevcuttur.

Çeşme'de Gezilecek Yerler ve Aktiviteler

Çeşme’de Gezilecek Yerler ve Aktiviteler

Ege Bölgesi’nin şirin şehirlerinden biri olan Çeşme’nin manzaralarını, tarihi yerlerini ve doğal güzelliklerini sizler için derledik.

Alaçatı

Çeşme’nin en çok tercih edilen tatil bölgesi Alaçatı’dır. Denize yakın konumu, Alaçatı Taş Evleri ve sokaklarıyla her geçen yıl popülaritesini artırmaktadır. Çeşme’nin gece hayatı en çok Alaçatı’da hareketli, Alaçatı’da en kaliteli restoran, bar ve kafeleri bulabilirsiniz.

Erythrai Antik Kenti

Erythrai Antik Kenti

Çeşme’nin 20 km kuzeydoğusundadır. Ildırlı köyünün tarihi adıdır. Erythrai Antik Kenti’nin tarihi milattan önce 3. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Athena tapınağının kalıntıları vardır.Çeşme’deki gezi yerlerinde Erythrai Antik Kenti’ne listenize koymanızı tavsiye ederiz.

Çeşme Kalesi

Tarihi açıdan önemli olan bu eser Osmanlı İmparatorluğu döneminde yapılmıştır. Çeşme Kalesi, Çeşme’nin en önemli gezi noktalarından biridir. Çeşme’nin gözde yerlerinden bu kaleyi de mutlaka listenize ekleyin.

Şifne Termal ve Kaplıca

Çeşme’ye 5 km uzaklıkta bulunan Reisdere Kaplıcası romatizma, egzama, mide ve kadın hastalıklarına şifadır.Çeşme gezilecek yerler listenize kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Germiyan Köyü

Osmanlı mimarisinin örneklerini taşıyan Germiyan Köyü, mükemmel bir doğaya sahiptir. Beyaz renkli köy evleri ile muhteşem bir gezi noktasıdır. Germiyan Köyü’nde geleneksel Çeşme Evlerini görebilirsiniz.

Rüzgâr Sörfü

Avrupa’nın en iyi rüzgar sörfü bölgesi Alaçatı, dünya sörf tutkunlarının tercih ettiği bölgedir. V şeklinde koyuyla tercih edilen sörf merkezi olan Alaçatı, değişken rüzgar koşulları ve mükemmel deniziyle Çeşme tatilinizi mükemmel hale getirecek.

Çeşme Plajları

Çeşme Plajları

Çeşme muhteşem plajlara ve koylara sahiptir. Elmas Plajı, Çark Plajı, Paşalimanı Plajı ve Ilıca Plajı Çeşme’nin en önemli plajlarıdır. Boyalık Koyu, Sakızlı Koyu, Aya Yorgi Koyu ve Dalyanköy Çeşme’nin önemli koylarıdır.

Çeşme’de denizin keyfini çıkarırken her zaman daha fazlasını isteyin ve Çeşme Yat Kiralama seçeneğini de tatilinize ekleyin. Ege’nin muhteşem koylarını gezmek ve herkesten uzak olmak için en mükemmel seçenek olacaktır.

Çeşme’de Konaklama

Tüm dünyada doğal güzelliği ve coğrafi konumu ile ünlü olan Çeşme’de konaklama için birçok alternatif bulabileceksiniz. Ayrıca bu özel tatil noktasını ziyaret ettiğinizde uygun bir bütçe ile birçok otel, pansiyon ve alternatif konaklama yerleri bulabilirsiniz. Ayırca son zamanların en ideal konaklama şekli olan villa kiralama tatili içinde Çeşme ideal noktalardan biridir. Türkiye’de tatil denince ilk akla gelen yerlerden biri olan Çeşme her zaman tatilciler için mutlu bir tatil sunmaktadır.

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?