Çeşme Gezi Rehberi - Sava Yatçılık -www.savayatkiralama.com
çeşme
  • 7 Mart 2020
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama

Çeşme Hakkında Bilgiler

 

Çeşme, tedavi edici termal suları, tarihi anıtları ve mükemmel plajları ile İzmir’in en popüler turistik bölgelerinden biridir. Çeşme’nin tarihi İsa’dan önceki 7. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Bodrum gibi Türkiye’nin en çok tercih edilen tatil bölgelerinden biri olan Ceşme, Marmaris, Fethiye, Alanya, hem yerli hem de yabancı turistlerin gözde tatil adreslerindendir. Özellikle Çeşme’nin Alaçatı bölgesi her yıl on binlerce kişi tarafından rüzgar sörfü için ziyaret ediliyor. Çeşme’de gezip görebileceğiniz çok otantik ve tarihi yerler mevcuttur.

Çeşme Seyahat Yerleri ve Faaliyetleri

Çeşme – Alaçatı

alaçatı

Çeşme’nin en çok tercih edilen tatil bölgesi Alaçatı, Alaçatı Taş Evleri ve sokakları ile denize yakın konumu her yıl popülaritesini artırıyor. Çeşme’nin gece hayatı Alaçatı’da en aktif olanıdır. Alaçatı’da en kaliteli restoranları, barları ve kafeleri bulabilirsiniz.

Erytrai Antik Kenti

Erytrai Antik Kenti

Çeşme’nin 20 km doğusunda, Ildırlı köyünün tarihi adıdır. Erytrai Antik Kenti’nin tarihi, İsa’dan önceki 3. yüzyıla kadar uzanıyor. Athena tapınağının kalıntıları var.

Çeşme Kalesi

çeşme kalesi

Ceşme tarihi için önemli olan bu eser Osmanlı İmparatorluğu döneminde yapılmıştır. Ceşme Kalesi, Çeşme’nin en önemli gezi noktalarından biridir. Çeşme’nin en sevilen yerlerinden Ceşme Kalesi’ne koymanızı öneririz , Türkiye.   Şifne Termal ve Çamur: Çeşme’ye 5 km uzaklıktaki Reisdere Kaplıcaları romatizma, egzama, mide ve jinekolojik hastalıkları iyileştirmektedir.

Germiyan Köyü

Germiyan Köyü

Osmanlı mimarisinin örneklerini taşıyan Germiyan Köyü mükemmel bir doğaya sahiptir. Beyaz renkli köy evleri ile muhteşem bir gezi noktasıdır. Germiyan Köyü’nde geleneksel Ceşme Evleri’ni görebilirsiniz.

Rüzgar Sörfü

Avrupa’nın en iyi rüzgar sörfü bölgesi olan Alaçatı, dünyanın sörf meraklıları için tercih edilen bölgedir. V şekilli bir koy ile tercih edilen sörf merkezi olan Alaçatı, değişken rüzgar koşulları ve mükemmel denizi ile Çeşme tatilinizi mükemmel hale getirecektir. .

Çeşme Plajları

çeşme plajları

Çeşme’nin muhteşem plajları ve koyları vardır. Diamond Plajı, Çark Plajı, Paşalimanı Plajı ve Ilıca Plajı Çeşme’nin en önemli plajlarıdır. Boyalık Koyu, Sakızlı Koyu, Aya Yorgi Koyu ve Dalyanköy Çeşme’nin önemli koylarındandır.

Çeşme Konaklama

Türkiye’nin ünlü tatil beldelerinden Çeşme’de konaklama için birçok alternatif bulabileceksiniz. Çesme’yi ziyaret ettiğinizde Otelleri, hostelleri ve uygun bütçeli alternatif konaklama yerlerini de bulabilirsiniz. Çeşme kiralık villa, Çeşme yat kiralama alternatiflerini de değerlendirebilirsiniz.

Çeşme’ye Ulaşım

Ceşme, ulaşım için elverişli bir konumdadır. Karayolu trafiği dışında deniz ve hava yoluyla ulaşım mümkündür. İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Bursa ve tüm şehirlerden otobüs ile ulaşım her zaman mümkündür.

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?