Alaçatı ve Ilıca Bölgesi - Sava Yatçılık Çeşme Yat Kiralama
Alaçatı ve Ilıca Bölgesi
  • 11 Temmuz 2020
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama

Çeşme’nin en gözde iki noktası olan Alaçatı ve Ilıca yerli ve yabancı tüm turistlerin en uğrak noktası konumunda bulunuyor.

Alaçatı

Alaçatı

Yel değirmenleri, popüler kafeleri, butikleri ve gurme restoranları ile tanınan bu şirin mahalle, Ilıca’nın 10 km güneyinde yer almaktadır.

Yaz akşamları Alaçatı’nın ana şeridi tatilciler ile dolup taşar. Akşam oluşan yoğunluğun gece geç saatlere kadar sürmesi nedeniyle çoğu restoran ve mağaza öğleden sonra geç saatlarde faaliyetine başlamaktadır. Öğlenin sıcak saatlerinde Alaçatı sokaklarında çok fazla bir yoğunluk oluşmamaktadır.

Pitoresk tarzı Yunan evlerinin birçoğu butik otellere dönüştürülmüştür. Bu otellerde yaşanan tatiller size çok farklı bir deneyim sunmaktadır. Alaçatı turunuz da mutlaka arka sokaklara girin ve tarihi Pazaryeri Camisini de görme fırsatı yakalayın. Düğün fotoğrafları için popüler bir yer olan kasabaya bakan yel değirmenlerinin altında çay, limonata, erik suyu ve sakızlı Türk kahvesinin tadabileceğiniz birçok kafe bulunmaktadır.

Alaçatı Plajı

Alaçatı Plajı

Şehrin yaklaşık 6 km güneyinde yer alan Alaçatı’daki kumlu plaj, sert rüzgarlar ve dalgaalrı ile rüzgar sörfü için idealdir. Ne yazık ki, burada sadece küçük bir halk plajı var. Ancak rahat özel plaj kulüplerinin ve özel plajlara sahip otellerin birçoğunu tercih ederek çok daha izole bir tatil geçirebilirsiniz. Alaçatı’da su, diğer plajlarda olduğundan daha serin ve sakindir. İnce kumların üzerinde şaşırtıcı derecede mavidir. Rüzgar sörfüne ek olarak, su kayağı, muz botu gezileri ve uçurtma sörfü gibi su sporları da mevcuttur. Bu bölgede yiyecek ve ihtiyaçlarınız için gerekli tüm imkanlar mevcuttur.

Ilıca

Ilıca

İzmir’in zenginleri için hala bir yaz tatili olan Ilıca, yarımadanın en popüler plajlarından biri ile ön plana çıkıyor. Deniz kıyısında bulunan birçok otelde bölgenin şifa kaynağı suyu ile kaplıca ve Spa hizmeti de vermektedir. Bu nedenle Ilıca sadece deniz tatili için değil kaplıca tatilleri içinde tercih edilmektedir.

İzmir’den gelen yerli turistler ile hafta sonları plaj bölgesi çok kalabalık olmaktadır. Kasabada çok sayıda dükkan ve yemek mekanı vardır. Özellikle bölgenin gözdesi kumruyu her dükkanda en lezzetli şekli ile bulabilirsiniz. Yaz aylarında Ilıca plajında ​​uçurtma sörfü yoktur. Ancak kışın izin verilir. Yalnız bu durumda da kendi ekipmanınızı getirmeniz gerekir. Jet Ski ve muz botları mevcuttur.

Boyalık Koyu

Boyalık Koyu

Ilıca’nın hemen batısında yer alan Boyalık Koyu, 5 km’lik sahil boyunca ılık turkuaz suları ve sakin denizi ile insanları çekmektedir. Bu koydaki yumuşak kum ayrıca bir çekim nedenidir. Boyalık Koyu’nda birçok özel ve halk plajı ile otel ve kamp alanı bulunmaktadır. Denize ulaşmak için yazlık konutlar arasında yürümek zorunda kalabilirsiniz. Ancak kıyıya vardığınızda, şemsiyeler ve plaj sandalyeleri bulunan pürüzsüz, neredeyse sütlü kum üzerinde berrak, nispeten sakin sular bulacaksınız. Boyalık Koyu da popüler bir yer haline gelmektedir. Ancak çok rahatlatıcı olan Boyaklık henüz Ilıca plajı kadar kalabalık değildir.

Çeşme bölgesi başlı başına önemli bir çekim noktasıdır. Yurt içi ve yurt dışından gelen misafirleri ile dolup taşmaktadır. Çeşme’nin en gözde iki noktası olan Ilıca ve Alaçatı da her daim misafirlerini doğal ve kültürel güzellikleri ile karşılamaktadır.

Eğer sizde bu bölgede bir tatil düşünüyorsanız. Çeşme yat kiralama seçeneklerimiz ile tatilinize farklı deneyimler katabilirsiniz. Yat kiralama günümüzde herkesten uzak olmak için en tercih edilen seçeneklerden biri olmuştur. Bu tatilinizde sizde eşsiz Çeşme koylarının ve Ege’nin tadını en güzel şekilde çıkarın.

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?