Yat Tatili Neden Bu Kadar Pahalı Hiç Düşündünüz mü ?
yat-tatili-neden-pahalı-oluyor
  • 15 Aralık 2019
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama

Yat tatili düşünüldüğünde her şey kalite ile başlar ve kalite ile biter. Bir ürünün kalitesinin % 80 lik kısmını işçilik, %20 lik kısmını ise kullanılan malzeme oluşturur. Bir yatın pahalı olmasındaki en büyük etken hangi malzeme ile ne kadar sürede üretildiğidir. Hızlı teslimat yapılan bir yat kesinlikle ama kesinlikle kaliteli olamaz. Bu mümkün değildir. Bir yatın kaliteli olması demek her bir vidası, titizlikle yerleştirilmiş, her metrekaresi üzerine kafa yorulmuş demektir.

Alanında en iyi iç mimarlar ile çalışılıp, standart veya basit konseptlerden kaçınılmış bir yat, diğer yatlardan daha kaliteli ve daha pahalıdır. 600.000 TL’ye de yatlar var 20.000.000 TL’ye de yatlar var. Yat, hem bir ev, hem bir araç hem de bir mülktür, mirastır. Adres gösterebileceğiniz bir işletmedir. Bir yatı pahalı kılan onun her şey olabilme potansiyelidir.

Yat Tatili Kalitesini Neler Belirler ?

yat tatilinin kalitesi

Yatlar için özellikle tasarlanan masalar, hem yatların prestijini arttırır hem de yat tatili kalitesini. Tasarımsal olarak hem büyük bir yemek masasına dönüşebilen bu masalar, yer kapladığında katlanarak minimal hale getirilerek ayak altından kaldırılabiliyor. Birçok cihazın da bu tarzda katlanabilir olması yatların fiyatını pahalı hale getiriyor. Özellikle Bodrum Yat Kiralama tatilini tercih ettiğiniz zaman kiralayacağınız yatları önce detaylıca inceleyip sonra ödemesini yapın.

Bir televizyonun fiyatı 5.000 Lira ise yatların içine o konsepte uygun duvara monte edilmiş bir televizyonun fiyatı 30.000 TL’yi geçebiliyor. Özellikle de yakıt, işin en masraflı kısmı tabi ki. Depoları 4.100 litreye kadar çıkan bu özel yatlar son derece pahalı bir tatil alternatifidir. Dizel yakıtın fiyatı 7 TL olduğu günümüzde sadece bir depoyu doldurmak için 30.000 TL’ye yakın yakıt masrafı ödemeniz gerekmektedir.

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?