Mavi Yolculuk - Sava Yatçılık - Bodrum Yat Kiralama
mavi yolculuk
  • 10 Ocak 2020
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama

Mavi Yolculuk Nedir?

mavi yolculuk

“Mavi yolculuk” konsepti yeni bir kavram değildir. Nitekim ilk Mavi yolculuk yaklaşık 50 yıl önce Bodrum’da guletlerin bu hizmetleri müşterilerine sunduğu zaman gerçekleşti. Guletler gerçekten de bu 50 yılda fazlasıyla değişti, ancak ana fikir ve konsept hep aynı kaldı! Daha önce bu tarz bir tatil yapmadıysanız ve Mavi Yolculuk tatillerine karar verirseniz yaşayacaklarınızı şu şeklide sıralayabiliriz.

Avantajlarıyla Mavi Yolculuk

1) Kitle turizminden ve ağır kalabalığından kaçmak

2) Birkaç yeri mümkün olan en kısa sürede kontrol edebilmek

3) Doğa ve deniz ile iç içe olabileceğiniz bol zaman

Mavi Yolculuk, şimdiye kadar sahip yaşadığınız en iyi ve en rahatlatıcı tatillerden birisi olmaya aday. En güzel ortamlarda beden ve ruh için hem bir macera hem de rahatlama hissedeceksiniz.

mavi yolculuk

Otel havuzunda veya plajda eğlenmek istediğinizde, sizi çıldırtan tüm bu sinir bozucu olumsuzluklardan uzakta bir tatil imkanı sizi bekliyor olacak.

Varış noktanızda daha fazla yeri kontrol etmek için birkaç otobüs değiştirmeniz, taksi tutmanız veya araba kiralamanız gerekmeyecek.

Guletinizde ve kendi odanızda kalacaksınız ve tüm bagajlarınız sizinle birlikte seyahat edecek. Ve belki de en önemli şey, doğa ile gerçekten iç içe bir tatil imkanı sizleri bekliyor olacak.

Mavi yolculukla, karadaki düzenli tatiller sırasında ziyaret edemeyeceğiniz tüm gizli alanları , el değmemiş güzellikteki doğayı keşfedeceksiniz.

Mavi Yolculuk Tarihi

mavi yolculuk

Mavi Yolculuk Gulet turizminin geliştiği Türkiye’de uzun bir tarihe sahiptir ve şimdilerde eşsiz bir tatil türüdür. ‘Halikarnas Balıkçısı’ olarak bilinen Cevat Şakir Kabaağaçlı, Türkiye’nin meşhur Mavi Yolculuk’u “MAVİ SESLER” in Kurucusuydu. Bir tarihçi, hümanist ve ekolog, ülkenin en popüler yazarlarından biriydi ve modern bir Homer olarak tanımlandı. Türkiye’nin ilk profesyonel turist rehberi olarak da biliniyordu. Mavi Yolculuk sırasında, çarpıcı güzel yerleri keşfetmek, her gün farklı bir yerde uyanmak için Sava Yatçılık tarafından Bodrum Yat Kiralama hizmeti ile size özel sunulan fırsatları kaçırmamanızı öneririz.

mavi yolculuk

Mavi yolculuğun size sunabileceği en iyi avantajlardan bazıları
– Guletten doğruca denize atlayabilirsiniz

– Bir otelde kaldığınızı varsaydığınızda asla göremediğiniz en şaşırtıcı yerleri, koyları ve yerleri kontrol edebilirsiniz.

– Plaja yürümek zorunda değilsiniz,  plaj her zaman yanınızdadır.

– Sadece en iyi arkadaşlarınızla seyahat edersiniz.

– Herhangi bir lojistik için yemek pişirmek, temizlemek veya endişelenmek zorunda değilsiniz

– Daha önce bir gemide ya da bazı koylarda yemek yediniz mi? Bu tarz bir yemek emin olabilirsiniz ki daha önce tatmadığınız bir deneyim olacak.

 

Tabi her şey bunlarla sınırlı da değil. Bu yüzden Mavi yolculuğunuz sırasında yaşayabileceğiniz şeylerin yaklaşık% 30’unu adlandırdık!.

Mavi Yolculuk Ne Kadar Sürebilir?

mavi yolculuk

Genellikle 7 gün sürer, bu da her şeyi keşfetmeniz ve görmeniz için gereken minimum süredir. Ancak isterseniz kiraladığınız guletinizi ya da yatınızı daha uzun süre de rezerve edebilirsiniz. Elbette taleplerinize dayanacak iyi bir güzergah seçmenize yardımcı olabiliriz.

Gemide yemek

Unutulmaz bir tatil söz konusu olduğunda yiyecekler önemli bir faktördür. Yemek organizasyonu söz konusu olduğunda, tercihlerinize ve isteklerinize göre sizin için bir yemek menüsü hazırlayacağız ve gemideki kişisel şefiniz lezzetli yemekleriyle sizi şaşırtacak.

Bu tip bir tatil güvenli mi?

mavi yolculuk

Müşteriler arasında ortak bir endişe güvenlik sorunudur. Ancak, gulet yolculuklarının güvenli olmasını sağlıyoruz. Rotalarımızdaki tüm konumların popüler ve % 100 güvenli turistik yerler olması nedeniyle güvenli bir tatili sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

.

 

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?