Turizm Cenneti Bodrum - Sava Yatçılık - Bodrum Rehberi
bodrum
  • 29 Şubat 2020
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama

Bodrum Tarihi

bodrum

Bodrum, Antik Dünyanın Yedi Harikasından biri olan Halikarnassus’un ünlü Mozolesi’nin (MÖ 353’ten sonra inşa edilmiş) bulunduğu antik Halikarnassus şehrinin yeridir. Ne yazık ki, antik anıt Orta Çağ’daki depremler tarafından tahrip edildi. Kalıntıların bir kısmı Londra’daki İngiliz Müzesi’nde görülebilir.

Kale ve marina görünümü, antik kent arasında hoş bir kontrastı olduğu için büyüleyici bir yerdir. Türkİye’de turizm endüstrisinin merkezlerinden biridir ve Sahil kenarında yer alan bir dizi kasaba ve köyden oluşur Bodrum Yarımadası. 1960’lı yıllara kadar kasabada, bir dizi Türk aydın toplanıp Bodrum hakkında yazdığında değişen bir balıkçı köyüydü. Bunlardan en önemlisi, zamanını Kasabanın manzarasını çizmeye devam eden çok sayıda bitki ve ağaç yazmaya ve dikmeye adamış Oxford Eğitimli Türk Cevat Sekir ‘Hallikarnassus’un Balıkçısı’ idi. Türkiye sahillerinde gulet gezilerini anlatan ‘Mavi Yolculuk’ adlı kitabı ve şaşırtıcı derecede açık olan Ege’nin Mavi Denizleri ile ilgili açıklamaları ve Bodrum’a bitişik kıyıları gezmenin zevkleri, gezilerini taklit eden bir kuşaktan ilham aldı .

bodrum

Bodrum bu nedenle bir yelken destinasyonu olarak büyümüş ve ılık fakat nemli olmayan iklimi sayesinde, antik geçmişin tüm alışılmış turistik gereçlerle birleşmesinden hoşlanan ziyaretçiler için en iyi yer haline gelmiştir. Mütevazi kafelerden, enfes Türk mutfağına kadar çok sayıda mağaza ve restoran bulunmaktadır.

Bodrum Tekne Turları

bodrum tekne turu

Kasabanın batı cephesinde daha çok Marina ve Yat Kulüpleri bulunmaktadır. Hemen hemen tüm plajlardan halka açık tekne turları düzenlenmektedir. Alternatif olarak, seçtiğiniz tur operatörü ile erken rezervasyon yapabilirsiniz, birçok tur operatörü Marina’da bulunmaktadır. Tekne turları, Bodrum’u çevreleyen çeşitli plajları keşfetmek için iyi bir yoldur ve bazıları kara yoluyla ulaşamayacağınız adaları tüm güzellikleriyle görmenize yardımcı olur. Bodrum Yat Kiralama hakkında yetkin bilgi birikimimiz ile sizlere hizmet vermekten gurur duyarız.

 

 

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?