Neden Bodrum
  • 1 Ekim 2020
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama
  • 28
  • 0

Türkiye ve Bodrum, zengin kültürü ve nefes kesen manzaralarının harika karışımı nedeniyle Avrupa’nın en çekici yerlerinden biridir. Ayrıca, bu doğal ve kültürel cazibe merkezlerinin geniş yelpazesi sayesinde en cazip paket tatillerden bazılarına sahiptir.

Neden Bodrum

Neden Bodrum ‘u Ziyaret Edelim?

Ülkemizin turizm endüstrisinin merkezlerinden biri ve mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri, Ege’nin Türkiye kıyılarının kenarında yer alan eski ama kozmopolit Bodrum yarımadasıdır.

Ama neden onu tatil listenizim başına eklemelisiniz? Çeşitliliğe cevap vermek kolay! İşte Bodrum bununla ilgili.

Seçim Yapabileceğiniz Çok Sayıda Sahil Tatil Köyü

Seçim Yapabileceğiniz Çok Sayıda Sahil Tatil Köyü

Bodrum yarımadası, merkezi haricinde Yalıkavak ve Turgutries gibi çevredeki birçok sahil beldesinden oluşur. Bazıları uygun bütçeyle pazarlanırken, bazıları Türkbükü gibi Türkiye’nin zengin ve ünlülerinin uğrak yeri.

Canlı Gümbet, su sporları ve gece hayatı nedeniyle İngilizlerin özellikle gözde uğrak yeridir. Geleneksel Gümüşlük ise Avrupalı ​​ziyaretçileri cezbeder. Araba kullanmak Bodrum’u ve tüm bu küçük köyleri keşfetmenin en iyi yoludur. Ancak Bodrum ilçe merkezinde Otogar yaygın ve yoğun bir otobüs ağına sahiptir.

Bodrum Havaalanı

Bodrum’a Ulaşmak İsterseniz Havaalanı En Rahat Yol Olacaktır

Seyahat etmeyi kolaylaştıran modern ve temiz Bodrum havalimanı, yaz boyunca dış hat uçuşlarına, kış aylarında ise iç hat uçuşlarına açıktır. Bodrum’un merkezi gibi yerlere transfer saatleri sadece bir saattir. Bu nedenle hiçbir şekilde ulaşım sıkıntısı yaşamazsınız.

Gece hayatı

Gece hayatı

Yaz aylarında, plajlar etkinlik için çok ideldir. Ancak gece hayatı da Bodrum için çok önemli bir noktadır. Şehir merkezinde, ülkenin en iyi gece kulüplerinin yanı sıra belirlenmiş bir barlar sokağı vardır. Parti yapmayı sevmiyorsanız, yerel halkın yaptığı gibi yapın ve Ege mutfağının tadını çıkarın. Bu konsept, tamamen taze balık ve deniz ürünleri yemekleri sunan sahil restoranları ile ilgilidir. Akşamın amacı, dinlendirici bir ortamda iyi bir mekanda yavaş yavaş yemek yemektir.

Türk Rivierası

Türk Rivierası

Bodrum, Türkiye’nin en iyi donanımlı ve modern marinalarından bazılarına sahiptir ve bunun nedeni basittir. Yılın her döneminde denize girilebilir olması ve tercih edilmesidir.

Eğer sizde tatilinizde Bodrum’un doyulmaz maviliğinin tadını çıkarmak isterseniz muhakkak Bodrum Yat Kiralama seçeneklerini değerlendirin.

Bodrumlular önceleri balıkçı, süngercilik veya tekne yapımcısıydılar ve nesiller boyu kazanılan tüm bu deneyimler, Bodrum vatandaşlarını Türk Rivierası ve Mavi Yolculuk rotalarının uzmanı olmaya sevk etti.

Özet

İstediğiniz her şeyi Bodrum’da bulabilirsiniz. Muhteşem plajları ve jeep safarileri, tarihi yerler, su parkı, su sporları, renkli tatil imkanları, aktivite sporları ve liste uzayıp gidiyor gibi yapılacak çok çeşitli şeylere sahiptir.

Ayrıca birçok tatil köyü ve otelerin yanı sıra Türkiye’de yükselmekte olan trend villa tatilini de konaklama tercihlerin arasına eklemelisini. Kiralık villa seçeneği Bodrum ve çevresinde çok fazladır.

Mutfağa gelince, yerel yemekleri ucuza yiyin ya da marinaların yüksek fiyatlı restoranlarına dalın. Yarımada, bütçeye uygun tatil yapanları veya Ronaldo gibi zengin ünlüleri barındırıyor ve eğer onu beğenirse, kesinlikle dikkate almaya değer.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?