En Özel Bodrum - Sava Yatçılık Bodrum Yat Kiralama
En Özel Bodrum
  • 12 Eylül 2020
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama

Çoğu insanın Bodrum ‘a tatile gitmeden önceki en kötü kabusu nedir? Bodrum havası. Tatillerini mahvetme ihtimalinin Bodrum havasından çok daha fazla olduğunu bilmiyorlar.

İstatistiksel olarak, Bodrum kış aylarında bile Aralık ve Ocak aylarında günde ortalama 5 saatten fazla güneş almaktadır. Nisan’dan Eylül’e kadar, günlük ortalama güneşlenme süresi 11 saatten az değildir.

Bodrum yarımada olarak adlandırılabilir. Ancak birçok farklı tatil yeri vardır ve hepsinin kendine özgü karakteri, tarzı ve belirli bir kalabalığı vardır. Yarımadada kötü tatil yerleri diye bir şey yoktur, ancak sizin için yanlış olanı seçme şansınız vardır. Yarımadanın etrafında bir tura hazırlanın ve mükemmel Bodrum yarımadası tatil köyünüzü bulun.

Bodrum Torba

Bodrum Torba

Havalimanından geldiğinizde Bodrum ilçesine gelmeden önce Torba’ya ulaşıyorsunuz. Torba, balıkçı tekneleri ve süper yatların sağlıklı karışımı ile güzel bir koya sahiptir. Kışın uykulu olduğu kadar yazın da oldukça hareketlidir. Yine de Bodrum ya da Gümbet gibi işlek yerlerden kaçış niteliğindedir.

Torba’daki konaklamanız için rezervasyon yapmayı planlıyorsanız, seçim yapmakta zorlanıyorsunuz. Her şey dahil kulüp ve tatil köyleri veya sahil boyunca küçük butik tarzı pansiyonlar arasından seçiminizi yapın. Dikkat! Torba Koyu’nun iki yakasında da oteller var. Koyun karşı tarafındaysanız, köy merkezine gitmek için dolmuş veya taksi tutmanız gerekecek.

Göltürkbükü

Göltürkbükü

Göltürkbükü aslında var olmayan bir yer. Gölköy ve Türkbükü olmak üzere birbirine bağlı 2 koyun tabela birleşimidir. Her iki yer de pozitif olarak farklıdır, ancak çoğu insan için birinin nerede bitip diğerinin nerede başladığını söylemek zordur. Gölköy daha sakin bir köy ve Türkbükü yaz aylarında DJ seanslarını ve lüks havayı seven zengin ve ünlü şehir halkının uğrak yeri diyebileceğiniz için muhtemelen kalabalıklar onu ele verecek.

Gündoğan

Gündoğan’ı tarif edecek en iyi kelime muhtemelen yeryüzünde olacaktır. Bu balıkçı kasabası otantik bir dinginlik hissini korumuştur. Güneşlenmek için özel olarak inşa edilmiş birçok iskeleden birinde günlerinizi geride bırakarak tatilinizi geçirmek için mükemmel bir yerdir. Merkezi kumlu plajı ve aktif ve daha az aktif turistler için pek çok olanakla huzurlu arasındaki genel dengeyi takdir edeceksiniz.

Bodrum Yalıkavak

Yalıkavak

Yalıkavak hakkında söylenecek çok şey var. Eski balıkçı limanı çevresinde yer alan canlı ve biraz gösterişli eski bir merkeze sahiptir. Orada çok sayıda restoranın yanı sıra bazı şirin küçük hediyelik eşya dükkanları ve el sanatları tezgahları bulacaksınız. Bu sevdiğimiz Yalıkavak. Eski balıkçı limanının hemen dışında, epik boyutlarda bir marina şeklinde bir tür yeni Yalıkavak yükseldi.

Bazıları buranın bir stil için gidilecek yer olduğunu söylüyor; diğerleri, ruhu bir zamanlar olduğu gibi sevimli küçük yerden çıkardığını düşünüyor. Aranızdaki jet sosyeteciler için bir Milyarder Kulübü’nün bulunduğu marina, son yıllarda o kadar genişledi ki, büyüklüğü muhtemelen gerçek köyünkini aşıyor. Yine de, lüks bir ortamı ve Robert De Niro, Kate Moss veya Heidi Klum gibi ünlülerle karşılaşma şansını seviyorsanız, burayı seveceksiniz. Aslında Yalıkavak’ın herkese bir şeyler sunduğu söylenebilir.

Bodrum birçok tatil seçeneğinin yanında yatçılık alanında da fazlasıyla gelişmiştir. Eğer Bodrum’da bir tatil planlıyorsanız Bodrum Yat Kiralama seçeneklerini de inceleyerek, Ege’nin eşsiz güzelliklerini daha yakından görebilirsiniz.

Gümüşlük

Gümüşlük

Gümüşlük, hiç şüphesiz Bodrum yarımadasının en bohem yeri. Rengarenk su kabakları ve masalsı atmosferi ile deniz kenarındaki balık lokantaları ile adeta dünyaca ünlü hale gelmiştir. Gümüşlük’ün merkezi deniz kıyısında değil, ama köyün saf ruhuna bakarsanız, su kenarına gidin ve kendinizi yarımadanın en rahat havasına bırakın. Evet, bazı balık lokantaları çok pahalı, sadece yerel halkın nereye gittiğini anlamaya çalışın. Ve fiyatı unutun ve deneyimi kucaklayın.

Gümüşlük sahili, antik Myndos ve dolayısıyla sit alanı üzerine kurulmuştur. Henüz bitmediğinde birinin bahsettiğini bile duyduk. Ve öyle değil ve umarım asla olmayacak. Deniz kenarında asfalt yol yok, araba yok, gezinti yolu yok. Karanlık kumda yürümeye veya neredeyse doğaçlama yapılmış plajda gün boyu uzaklaşmaya hazırlanın. Süslü barlar, sürat tekneleri ve bazı köklü turistik eğlence teklifleri arıyorsanız, bundan hoşlanmayacaksınız. Öte yandan yarımadadaki en bakir sahiline sahip yeri ziyaret etmek isterseniz burası tam size göre.

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?