Çeşme ve Çevresi - Sava Yatçılık Çeşme Yat Kiralama
Çeşme ve Çevresi
  • 18 Temmuz 2020
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama

Kaplıcaları ve plajları ile tanınan Çeşme, her zaman İzmirliler için bir yazlık tatil merkezi olmuştur. Ancak son yıllarda muhteşem doğası ile Çeşme sadece İzmirliler için değil yurtiçi ve yurt dışı tüm tatil severler için gözdesi haline gelmiştir.

Çeşme ile İlgili Bilgiler

Çeşme ile İlgili Bilgiler

Çeşme çok hızlı gelişmesine rağmen hala cazibesini ve güzelliklerini korumaktadır. 29 km’lik sahil şeridi ve doğa harikası plajları ile tatil için herkesin gözdesi konumundadır.

Çeşme’nin büyük bir yat limanı vardır. Kumsallar ve berrak suları için yakındaki sahil köylerinden birine gidebilirsiniz. Lüks otelleri ile Ilıca, uzun kumlu plajı ile en yakın ve en popüler olanıdır.

Dalyanköy körfezin kuzey ucundadır ve oldukça sessiz ve huzurludur. Balık restoranları ile yüzmekten daha çok bilinir. En güzel plajları Altınkum ve Pırlanta plajları Çiftlikköy’dedir.

Neredeyse sürekli rüzgarıyla Alaçatı, rüzgar sörfçülerinin cenneti – her Ağustos PWA Rüzgar Sörfü Dünya Kupası’na ev sahipliği yapıyor. Restoranları ve butik otellere dönüştürülen eski taş evleri için lüks Türk turistlerle son derece popüler. Boyalık Koyu ve Ayayorgi kalabalığını çekiyor. Köyler, araba veya toplu taşıma araçları ile kolayca dolaşabileceğiniz kadar yakındır. Ancak bazı güzergahlara dolmuş ile ulaşım daha kolaydır.

Halka açık plajlar genellikle kalabalıktır ve tüm olanaklarına sahip değildir. Bu nedenle hızlı bir dalıştan daha fazlasını planlıyorsanız, şezlonglar, şemsiyeler, havlu servisi gibi olanaklara sahip bir özel plaj tercihinde bulunabilirsiniz. Bu bölgede yüzme sezonu nisan ayında başlar ve kasım ortasına kadar devam eder. En yoğun sezonu temmuz ve ağustos aylarıdır.

Pırlanta Plajı

Pırlanta Plajı

Çiftlikköy dışındaki bu plaj kesinlikle cam gibidir ve sığ bir deniz suyuna sahiptir (suda oturabilir ve bir kitap bile okuyabilirsiniz). Sular burada Altınkum gibi yakındaki plajlara göre daha sıcaktır. Burada deniz yosunu veya deniz kestanesi içermez. Soluk, ince kum genellikle temizdir. Huzurlu plaj ve soyunma odaları vardır. Şnorkelle yüzebilirsiniz, ancak uçurtma sörfü yasaktır.

Gölge istiyorsanız, atıştırmalık kulübesinden bir plaj sandalyesi ve şemsiye kiralamanız gerekir. Bu bölgenin yakınında birçok motel ve pansiyonun yanı sıra bir kamp yeri vardır. Pırlanta plajında tüm yiyecek içecek olanakları ve ihtiyaç duyabileceğiniz her yer mümkündür.

Altınkum Plajı

Altınkum Plajı

Bu kumsal ipeksi kumları alıştırırken kristal berraklığında ve sakin bir suya sahiptir. Bölgede henüz büyük bir gelişme patlaması yaşanmadı. Altınkum da çoğu sığ suları olan birçok özel ve halk plajı var. Plaj boyunca birçok noktada bir plaj sandalyesi ve şemsiye kiralayabilirsiniz.

Ayayorgi Koyu

Ayayorgi Koyu

Bir dalış için en korunaklı su ve en trend noktadır. Efsanevi ejderha avcısı St. George’un adını taşıyan bu göz kamaştırıcı turkuaz koydadır. Boyalık Koyu yakınlarındaki Çeşme merkezinden hızlı bir araç ile sürüş mesafesindedir. Ayayorgi Koyu’nun beach clublar ve restoranları lüks arayışındaki tatilciler arasında popülerdir. Halka açık bir plaj yok, bu yüzden gösterişli beach clublardan birinde takılmayı planlayın ve güneş batarken bu doğa harikası koyun keyfini çıkarın.

Eğer sizde Çeşme bölgesinde bir tatil düşünüyorsanız. Çeşme yat kiralama seçeneklerimiz ile tatilinize farklı deneyimler katabilirsiniz. Yat kiralama günümüzde herkesten uzak olmak için en tercih edilen seçeneklerden biri olmuştur. Bu tatilinizde sizde eşsiz Çeşme koylarının ve Ege’nin tadını en güzel şekilde çıkarın.

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?