10 Farklı Çeşme Gezi Noktası - Sava Yatçılık Çeşme Yat Kiralama
10 Farklı Çeşme Gezi Noktası
  • 9 Eylül 2020
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama

Türkiye’deki birçok turistik kasabanın aksine Çeşme, yerel bir nüfusu ve geleneksel bir Türk karakterini korumayı başarmıştır. Lüks yatçılık ortamı sayesinde Çeşme’de kozmopolit ve modern bir hava vardır. Türkiye’nin batı kıyısında, Türkiye’nin üçüncü büyük şehri İzmir’den 85 km uzaklıkta bulunan Çeşme, çok fazla yabancı ziyaretçiyi çekmektedir.

Çeşme de Ne Yapılır ve Görülür

Çeşme de Ne Yapılır ve Görülür?

Çeşme, şirin ve derli toplu bir sahil kasabasıdır. Bu yüzden dolaşmanın en kolay yolu yürüyüş yapmaktır. Kasaba, gezinti için ideal olan uzun bir sahile, çarpıcı bir kaleye, çok sayıda dükkanın bulunduğu hareketli bir ticari bölgeye ve ucuz yemek mekanlarının yanı sıra güzel plajlara sahiptir.

Ayrıca Ege’nin bölgeyi ve arkeolojik alanlarını keşfetmek için mükemmel bir başlangıç ​​noktasıdır. Aşağıdaki ipuçları ve harika yerler, Çeşme’nin en güzel yerlerini keşfetmenize yardımcı olacaktır.

1. Çeşme Meydanı

Kasaba meydanı Çeşme’nin canlı kalbidir. Güneş battığında Çeşme’nin yerlileri, arkadaşları ve aileleri ile buluşmak için burada toplanır.

2. Çeşme Kalesi

Yat limanına bakan şehir merkezinde 1508 yılında inşa edilen Çeşme Kalesi bulunmaktadır. Bugün, altı kule ve üç tarafı hendeklerin bulunduğu iyi korunmuş mazgallar, Çeşme ve denizin çarpıcı panoramik manzarasını sunmaktadır. Kale iki tarihi müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Çeşme Arkeoloji Müzesi’nde mermer metal sikkeler ve civardaki kazılardan elde edilen eserler bulunmaktadır. Diğer müze, Rus-Türk Savaşı olaylarına odaklanıyor.

Cezayirli Gazi Hasan Paşa Heykeli

3. Cezayirli Gazi Hasan Paşa Heykeli

Çeşme Kalesi, deniz komutanlarından Cezayirli Gazi Hasan Paşa’nın heykeli tarafından korunmaktadır. Sırtı kaleye dönük olarak denize bakan Paşa, ünlü evcil aslanını okşarken tasvir edilmiştir.

4. Alışveriş

Çeşme’nin ana alışveriş caddesi İnkılap Caddesi, ana meydanın doğu tarafında, hazine ve hediyelik eşya bulabileceğiniz çok sayıda mağaza ve butiği barındırır.

Geleneksel Çeşme evleri

5. Geleneksel Çeşme’nin evleri

İlçe merkezinde sıkça görebileceğiniz geleneksel eski evler, çoğunlukla 19. yüzyılın sonlarına kadar uzanıyor. Bu iyi korunmuş zarif binalar, şehir evi tarzında sıralanmıştır. Çoğunluğun iki hatta üç katı var. Evin ön kapısı sokağa açılır ve dulların çoğunlukla mavi boyalı ahşap panjurları vardır. Birçok evin zemin katında küçük dükkanlar bulunur.

6. Kanuni Kervansaray Tarihi Otel

Bu tarihi otel, başlı başına bir manzara. Bina, merkezi bir avlu ve birçok muhteşem ayrıntıyla geleneksel Osmanlı mimarisine sahiptir.

7. Ayios Haralambos Kilisesi

Kalenin kuzeyinde, 19. yüzyıldan kalma bu heybetli Rum Ortodoks kilisesi bugün geçici sergiler için kullanılıyor.

Exclusive Çeşme Marina

8. Exclusive Çeşme Marina

Çeşme marinası standart bir yat limanından uzaktır. Bu lüks marina, 90 metrelik bir dalgakıran ile korunmaktadır ve 60 metreye kadar yatlar için 400 rıhtım barındırmaktadır. Tek bir yerde bu kadar çok lüks yat görmemişsinizdir. Tamamen delice. Marinanın etrafındaki küçük köyde, tümü halka açık olan birçok birinci sınıf restoran, kafe ve barın yanı sıra tasarım butikleri bulunan bir açık hava alışveriş merkezi bulunmaktadır.

9. Gulet tekne turuna çıkın

Bir günlüğüne denize açılmak isterseniz seçebileceğiniz birkaç tekne turu var. Tekne turları sizi Eşek Adası, Mavi Koy, Kış Limanı ve Makril Adası gibi bölgelere götürüyor. Bir yat ya da gulet kiralamak için mutlaka Çeşme Yat Kiralama seçeneklerimizi değerlendirmelisiniz.

Altınkum Plajı

10. Altınkum Plajı

Çeşme ilçe merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan Altınkum Plajı’nın altın rengi kumları 1 km uzanır ve gece ve gündüz plaj partilerine ev sahipliği yapan birçok beach club, hareketli gece kulüplerine dönüşür. Sıcak yaz aylarında buz gibi deniz suyunda serinlemek istiyorsanız burası tam size göre. Türkiye’deki suların, denizin dibinden çıkan termal kaynakların yükseldiği Ilıca Plajı’nın turkuaz ılık sularının tam karşısında, bu kadar dondurucu soğuk olabileceğini asla hayal edemezdim.

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?