Bodrum Tatil Noktaları - Sava Yatçılık Bodrum Yat Kiralama
Bodrum - Turgutreis
  • 30 Mayıs 2020
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama

Türkiye ‘nin en önemli ve ünlü tatil adresi Bodrum hem tarihi hem doğası ile size sınırsız bir tatil imkanı sunmaktadır.

Bodrum ‘un 3 Tatil Adresi

Turgutreis

Osmanlı amirallerinden Turgutreis’in ismini alan bu şirin kasaba, batıdan Bodrum yarımadasının karşı tarafında yer alır. Yarımadanın ikinci büyük kasabasıdır. Gelişmiş bir sahili ve popüler canlı bir çarşısı vardır. Marina, yat kalabalığını kendine çekmektedir ve diğer koylardan daha turistiktir. Akyarlar ve Karaincir’deki bozulmamış denizde yüzdükten sonra Turgutreis’in 2 buçuk kilometrelik kumlu plajı size biraz kalabalık gelecektir.

Yalıkavak

Bodrum - Yalıkavak

Bodrum Yarımadası’nın kuzeybatı ucundaki bu kasaba, mandalina bahçeleri ve zeytinlikler ile çevrilidir. Tepesindeki güzel yel değirmenleri ile kolayca tanımlanabilir. Bir zamanlar küçük bir sünger dalgıçları köyü olan Yalıkavak, lüks bir otel ve alışveriş merkezi içeren büyük bir marina kompleksinin açılmasından bu yana eski halinden çok uzakta.

Şehrin eski kesiminde hala bazı iyi yerel restoranlar ve çevredeki koylarda birçok güzel plajlar var. Her ikisi de şehrin yaklaşık 4 km kuzeyinde yer alan Xuma Beach Club ve Dodo Beach Club en popülerler arasında; ikincisi daha aile dostu bir plajdır. Kuvvetli rüzgar, Yalıkavak’ı rüzgar sörfü için de ideal kılar.

Bitez

Bodrum - Bitez

Bitez köyündeki plaj,  Bodrum Yarımadası’nın en uzun plajıdır. Köydeki taş evler, arka bahçedeki mandalina ağaçlarına yer açmak için tam yol üzerine inşa edildi. Onlarca yıl öncesine kadar, buranın sakinleri mandalinaları deve üzerine toplayıp paketlediler ve daha sonra onları yakınlardaki limanlara taşıdılar.

500 yıllık zeytin ağaçları ile iç içe, mandalinaların taze kokusunu almak için Bitez’in arka yollarında yürüyün. Bitez’in gerçek ilgi çekici noktası, bu yarım daire koydaki kum plajın çoğunun şezlonglar veya küçük beach clublara ait peluş yastıklar ile kaplı olmasıdır. Bir yaya yolu, 2 km’lik sahil boyunca uzanır. Kafeleri ve otelleri kıyıdan ayırır. Koyun batı ucunda Sarnıç Beach Club’ın yanında küçük bir rüzgar sörfü okulu var.

Bodrum ‘da farklı kasabalarda birçok tatil alternatifini içerisinde bodrum yat kiralama seçeneğini de değerlendirmeyi mutlaka düşünmelisiniz. Uzun sahil şeridi ve birçok koyu ile Bodrum yat kiralama tatilinde önde gelen bir tatil noktasıdır. Eğer bu seçeneği de düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?