Bodrum ve Turizm
  • 17 Eylül 2020
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama
  • 29
  • 0

Bodrum canlı, lüks, insanı heyecanlandıran ve bitmez tükenmez tatil seçeneklerine sahip Türkiye‘nin ve dünyanın en önemli turizm merkezlerindendir.

Bodrum Merkezi

Paket tatil rezervasyonu yaptıysanız, Bodrum merkezde ikamet etme olasılığınız düşüktür. Büyük olasılıkla Bodrum çevresindeki tatil yerlerinde konaklamanız gerekecektir. Son yıllarda Güvercinlik koyunun karşı tarafında her şey dahil birkaç lüks sahil tesisi ortaya çıktı. Ancak bunlar, her şey dahil bir formülün sınırları içinde sizi tatmin etmek için ihtiyacınız olan her şeyi size sunacak olan uzak yerlerdir.

Yarımadadaki konumları, bölgeyi daha merkezi bir konumdan keşfetmek isteyenler için onları daha az uygun hale getiriyor. Bodrum tatiliniz için rezervasyon yaparken ilk endişeniz Bodrum havası olmamalıdır. En iyisini ummak ve yanlış tesise gitmek yerine, rezervasyondan önce nereye gideceğinizi kontrol edin. Biri için yeryüzünde cennet olan şey, bir başkası için tam bir kabus olabilir. Sonuç olarak, kolayca önlenebilecek kötü bir deneyim yaşayabilirsiniz.

KadıKalesi

KadıKalesi

Kadıkalesi denince akla ilk gelen kelime küçük ama güzel anlamda. Gümüşlük ile Turgutreis arasındaki bu küçük belde, plaja ve körfeze çıkan kısa bir caddeye sahip. Birkaç restoran ve bazı büyük kulüp otellerinden başka orada hiçbir şey yok. Küçücük olmasına rağmen oldukça büyük bir iskelesi ve daha aktif bir tatil arayan turistleri memnun edecek çok sayıda tesisi vardır.

Turgutreis

Bodrum dışında Turgutreis, yarımadanın en büyük kasabadır. Büyük bir göçmen topluluğuna sahip, kışın bile gerçek işleyen bir kasabadır. Günlük tekne turları için rezervasyon yaptırabileceğiniz küçük bir balıkçı limanı ve hemen yanında büyük bir yat limanı vardır. Turgutreis, cumartesi günleri düzenlenen haftalık pazarı ile ünlüdür.

Turgutreis

Dünyevi kökleri olan canlı bir yerdir. Burada çok sayıda dükkanın yanı sıra balıkçılardan satın aldığınız balıkları küçük bir ücret karşılığında hazırlamaktan mutluluk duyacakları çok sayıda balık restoranı bulacaksınız. Turgutreis ayrıca büyüleyici ada manzarasına sahip geniş kumsallara sahiptir.

Akyarlar

Akyarlar, uzanmış, kumlu ve kalabalık bir plajı olan çok canlı bir bölüme sahip olduğu için, aynı zamanda tenha bir koy, küçük bir plaj ve eski köyün yakınında daha rahat bir bölüme sahip olduğu için alışılmadık bir destinasyondur. Ayrıca Akyarlar’da, küçük bir yarımadanın tamamının her şey dahil özel bir otel haline geldiği Xanadu yarımadası var.

Akyarlar

Akyarlar’da her zevke uygun bir şeyler var diyebiliriz, ancak daha büyük bir otel rezervasyonu yaptıysanız büyük olasılıkla hareketli ve turistik kısımda kalacaksınız. Akyarlar aynı zamanda Ege’nin hemen karşısında bulunan ve özellikle terk edilmiş deniz fenerinden açıkça görülebilen Kos Adası’na en yakın yerdir.

Ortakent – Yahşı

Ortakent – Yahşı, artık aralarında güzel bir Belediye Çay bahçesi paylaşan iki belediyenin birleşmesidir. Batı yakasındaki Yahşı, her türlü turiste hitap eden tesis ve restoranlarla köklü bir plajdır. Plaj her yıl artan sayıda restoran, iskele, dükkanlar ve çok sayıda şezlongla daha turist odaklı hale geliyor.

Yolun ortasında, limandan sonra, Konsey tarafından işletilen modern çay bahçesini bulacaksınız, daha sonra daha sade bir atmosfere, halk plajına ve çok sayıda butik tarzı pansiyon ve otele sahip doğu bölümüne gidebilirsiniz.

Bitez

Bitez

Bitez, muhtemelen Bodrum yarımadasının en kapsamlı turizm beldesi diyebileceğiniz yerdir. Sahil barları, restoranları, şezlongları, su sporları ve açık hava kulüpleriyle uzun bir kumsala sahiptir. Kalabalıklaşırken, samimi bir his veriyor. Sanki parti insanları ve güneş arayanlar, ihtiyaçlarına en uygun yeri seçerek doğru dengeyi bulmuşlar. Bitez sahilinde sessiz köşeler yok. Ancak en iyi Bodrum sahil beldesini arıyorsanız, o zaman bu olacaktır.

Gümbet

Gümbet

Partiye Bodrum’a mı geliyorsun? İdeal tatiliniz güneş, deniz, dövmeler, kokteyller ve yorulana kadar parti karışımı ise, Gümbet tam size göre! Gümbet koyu esasen barlar, kulüpler ve dükkanlardan oluşan bir kümedir. Sakin küçük bir yer arayanlar burayı en iyi şekilde kullanmasınlar çünkü Gümbet’in olmadığı bir şey varsa o da sessizdir. Gümbet’te çok sayıda açık hava kulübü var; her gece farklı bir geceye gidebilir ve muhtemelen tatilinizin sonunda hepsini ziyaret etmemiş olabilirsiniz.

Bodrum birçok tatil seçeneğinin yanında yatçılık alanında da fazlasıyla gelişmiştir. Eğer Bodrum’da bir tatil planlıyorsanız Bodrum Yat Kiralama seçeneklerini de inceleyerek, Ege’nin eşsiz güzelliklerini daha yakından görebilirsiniz.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?