Bodrum Tatili İçin 6 Neden
  • 27 Eylül 2020
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama
  • 23
  • 0

Bodrum, hem turistik tarafı hem de daha gizli köşeleri olan, İstanbullu tatilcileri güneşin tadını çıkarmanın daha muhtemel olduğu büyük bir yaz tatili noktasıdır. Tarihi kaleden muhteşem plajlara, işte bu yaz Bodrum’a gidip aşık olmak için bazı nedenler.

Bodrum Güzel Plajları

Bodrum Güzel Plajları

Bodrum’da çok farklı plajlar var. Mandarin Oriental veya Swissotel Resort gibi lüks tatil beldelerinde paketin bir parçası olan el değmemiş kumlu plajlara sahip olacaksınız ya da Mazıköy’e gidebilir ve Bodrum’a daha uzak bir plajda yüzebilirsiniz. Maçakızı’ndaki plaj gibi daha küçük daha özel saklı yerler gibi, günlük plaj partilerinin yapıldığı plaj kulüpleri de paketin bir parçasıdır.

Harika Yemekler

Harika Yemekler

Bodrum’da taze balık ve meze yemek mutlak bir zorunluluktur ve yakında her şeyin düpedüz lezzetli olduğunu keşfedeceksiniz. Çünkü en iyi malzemelerle (yani denizin dışında) hazırlanıyor. Bodrum’da çok sayıda harika restoran var. Ancak bazıları bir süredir buralarda ve mutfaktaki mükemmelliği kesintisiz sürdürüyor. Yalıkavak, Limon ve Orfoz’daki Memedof’ta bir masa ayırtmayı unutmayın.

Lüks ve Butik Konaklama

Bodrum aynı zamanda büyük tatil beldesinin atmosferinden kaçınmayı tercih edenler için özel birçok konaklama imkanına ev sahipliği yapmaktadır. Bodrum her çeşit tatil için gerekli tüm olanakları sunmaktadır. Binlerce otel, villa, apart, pansiyon ve tatil köyünde sizde yerinizi ayırtın.

Bodrum'un Gizli Köşeleri

Bodrum’un Gizli Köşeleri

Bodrum önemli bir turizm beldesidir ve şehir merkezinde, açık hava pazarında veya birçok dükkan ve restoranda çok sayıda turist bulacaksınız. Ancak kalabalıktan uzaklaşmak da çok kolay. Kalabalıktan uzaklaşmak ve çoğunlukla yerel halkla takılmak için Bodrum’un Türkbükü, Gümüşlük, Mazıköy veya Akyarlar gibi diğer bölgelerini de tercih edebilirsiniz. Ayrıca Bodrum’un eşsiz Turkuaz kıyılarında unutulmaz bir yat tatili de sizin için güzel bir tercih olacaktır. Bodrum Yat Kiralama seçeneklerimize mutlaka göz atın.

Romantik Gün Batımı

Romantik Gün Batımı

Günü kumsalda geçirdiğinizi ve sonra başka bir güzel günün sonunun tüm spektrumunu yansıtan durağan bir ayna gibi hareket eden su ile güneşin denize inişini izleyecek kadar uzun süre takılıp kaldığınızı hayal edin. Nerede olursanız olun, Bodrum’da gün batımları her zaman güzel ve romantiktir, özellikle de Limon’da muhteşem manzaraya bakan güzel bir sofraya sahip olursanız.

Sezon Dışı Güzellik

Bodrum’la ilgili en iyi şeylerden biri, Mayıs, Eylül ve Ekim gibi sezon dışı aylarda hala sıcak olmasıdır, bu da kalabalık olmadan harika bir tatil geçirebileceğiniz ve yine de muhteşem havanın ve denizin tadını çıkarabileceğiniz anlamına gelir. Bodrum en çok haziran ve ağustos ayları arasında kalabalık olduğundan, kalabalıkları sevmiyorsanız bu aylardan uzak durduğunuzdan emin olun.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?