Yat-alırken-dikkat-edilmesi-gerekenler -Sava Yat Kiralama
sava yat kiralama
  • 22 Kasım 2019
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama

Yat Alımı Hakkında

 

princess 40M yat
princess 40M yat

Harika bir yatırım yaparken yaşam tarzınızı da göstermek istiyorsanız bir yat almanız en isabetli fikir olacaktır. Bir yat almak elbette herkesin hemen gerçekleştirebileceği bir yatırım değildir. Yatırımınızı yapmadan önce ve yaptıktan sonraki süreçte de nelere dikkat etmeniz gerektiğine kısaca değinmek gerekirse;

Bir uzmandan yardım almanızı öneririz. Bir yatta çok sayıda  unsur vardır. Sizin için doğru olan yatı satın almak istiyorsanız, bu öğeleri tanımak önemlidir. Tekne ya da yat sahibi kişilerden yardım isteyin .Size yatın nasıl kullanılacağını göstermelerini sağlayın ve ilgili terminolojiyi anlayın. Böyle bir tanıdığınız yoksa , çevrim içi videolar, öğreticiler ve okuma materyalleri araştırın. Unutmayın, bilgisiz bir alıcı, dolandırılmaya açıktır. Bir yatın temellerini biliyorsanız, iyi bir anlaşma yapma olasılığınız daha yüksektir. Sava yat kiralama hizmetleri donanımlı kadrosuyla hizmetinizdedir.

Yatınızın ne kadar büyük olmasını istersiniz?

Yatınızı seyahat etmek için mi kullanacaksınız, yoksa kiralayacak mısınız? Kaç tane yolcu olmasını bekliyorsunuz? Hız mı yoksa lüks bir yolculuk mu tercih edersiniz? Ne kadar bütçe ayırıyorsunuz? Bunlar, yat aramaya başlamadan önce kendinize sormanız gereken sorulardan bazıları. Ne istediğinize karar verdikten sonra, bu hedeflerle eşleşen bir şey bulmak çok daha kolay hale gelir.

yat alırken dikkat edilmesi gerekenler
princess Y95 yat

Sormanız gereken bir diğer önemli husus, karar kıldığınız yat markasının modelinden memnun musunuz veya size özel bir model mi olsun istersiniz? Her ikisinin de fiyatları önemli ölçüde farklılık gösterir ve kriter olarak gözetilmelidir.

ÖNEMLİ NOT: Gezgin sayısını sayarken, mürettebat üyelerini dikkate almayı unutmayın.

Yat Fiyatları

Yat önemli bir yatırımdır ve birikimlerinizin önemli bir kısmını bu alıma yönlendiriyorsunuz. Genel şartnameler ve gereklilikler kullanılarak fabrikalar tarafından seri olarak üretilen ve bir araya getirilen yatlar, genellikle 100.000 dolar civarında başlar ve 5 milyon doların üzerine çıkabilir. Yarı özel veya tamamen özel yatlar oldukça pahalıdır.

Dikkate alınması gereken bir başka seçenek de ikinci el bir yat almak olacaktır. Maliyetiniz düşer, ancak bakım maliyeti artacaktır. Ayrıyetten her zaman arızalanma riskini göz önünde bulundurmalısınız.

Yat satın alma konusunda deneyiminiz varsa veya bilen birini tanıyorsanız, ikinci el satın almak iyi bir seçenektir. Bu şekilde, teknedeki herhangi bir mekanik veya diğer arızalar hakkında daha deneyimli olursunuz.

Özelleştirilmiş bir tekne veya ona bağlı bazı karakter ve tarih içeren bir yat istiyorsanız, ikinci el de iyidir. Tadilat ve zevkinize göre özelleştirmek için ilk maliyetten tasarruf ettiğiniz parayı kullanabilirsiniz.

Bir yatta yer alan birçok unsurdan haberdar olmak, satıcıyla fiyat görüşmesi yaparken yardımcı olur. İlgili her şeyin değerini bilmek, satıcının size makul bir fiyat teklif edip etmediğini değerlendirmenize yardımcı olabilir. Bütçeleme söz konusu olduğunda, bakım ve bakım maliyetlerini dikkate almak önemlidir. Bir yat uygun bir destek ekibi, yakıt ve genel bakım gerektirir. Tabi sigorta masraflarını da atlamamak gerekir.

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?