Türkiye - Çıralı Plajları
  • 24 Eylül 2020
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama
  • 17
  • 0

Önceki yazımızda Türkiye‘nin önemli plajları hakkında bilgilendirmeler yapmıştık. Bu yazımızda ise geriye kalan bilindik plajları sizler için derledik.

Türkiye – Çıralı Plajları

Çıralı plajı, arka planda doğal dağların bulunduğu Olympos antik kentinin bitişiğinde muhteşem bir kum şerididir. Hem sahilde hem de arkasındaki köyde çok rahat bir atmosfer var. Kabinlere ve ağaç evlere giriyorsanız, burayı seveceksiniz! Çıralı plajı, gün boyu uzaklaşmak ve el değmemiş doğa ile çevrili hayattaki sade şeylerin tadını çıkarmak için mükemmel bir yerdir. Tabiatın keyfini doyasıya yaşamak istiyorsanız muhakkak Çıralı’ya gelin.

Patara Plajları

Patara Plajı

Patara, Türkiye’nin en uzun plajıdır. Kalkan turizm beldesinin yakınında bulunan Patara, kum tepeleri ve deneyimi tamamlamak için antik bir sit alanıyla korunan bir alandır. Başka bir yazımızda Patara’nın plaj kültürünün en gerçek hali dedik; Bu nedenle tek başına Türkiye’nin en iyi plajları listesinde yer almaktadır. Patara’yı ziyaret etmek için bir giriş ücreti ödemeniz gerekiyor. Ancak karşılığında çok şey alıyorsunuz: 18 km’lik plaj, temiz tesisler ve duşlar ve sahili korumak için kârı kullanan yerel meclis tarafından yönetilen bir sahil kafe.

Yahşi Plajı

Yahşi plajı Bodrum Yarımadası’nda yer almaktadır. Popülerliği hızla artıyor ve nedenini görmek kolay. Yahsi’de her şeyden biraz var. Sevdiğimiz rahat bir havası var, deniz kenarında yemek seçeneklerini davet ediyor ve birinci sınıf bir konumda rakipsiz fiyatlarla son teknoloji ürünleri belediye tarafından işletilen çay evi. Bodrum tatilinizin keyfini daha fazla çıkarmak için mutlaka Bodrum Yat Kiralama seçeneklerimizi de incelemenizi öneririz.

Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi

Ölüdeniz yakınlarındaki Kelebekler Vadisi hakkında ne söyleyebiliriz? Bazıları ona cennet diyor, diğerleri abartılıyor. Dürüst olmak gerekirse, ne zaman ve nasıl ziyaret ettiğinize bağlı olarak ikisinden de biraz olabilir. İnkar etmek mümkün değil: Kelebekler Vadisi çok güzel, kartpostal kadar mükemmel. Ve bu aynı zamanda hem güçlü hem de zayıf bir noktadır. “Keşfedildiğinden” bu yana, daha fazla insan ziyaret ediyor.

Öte yandan, sezon dışında ziyaret ederseniz, kendinizi cennette hissedeceksiniz! Kelebekleri görmeye meraklıysanız, bunu Haziran programınıza ekleyin. Bazı insanların düşündüğünün aksine, kelebekler tüm yıl ortalarda bulunmaz, her şeyin bir mevsimi vardır! Kelebekler Vadisi’ne en iyi tekneyle ulaşabilirsiniz.

Kabak Plajı

Kabak Plajı

Kabak plajı Fethiye’ye çok uzak olmayan doğal bir alan olan Faralya’da ve popüler Ölüdeniz plajında ​​yer almaktadır. Nispeten el değmemiş. Yol Kabak’ta sona eriyor, bu da insanların kasıtlı olarak Ölüdeniz’den Faralya’ya giden dolambaçlı dağ yolunda yolculuk yapması gerektiği anlamına geliyor. Yine de her yıl daha fazla turistin Kabak plajına yönelmesiyle daha popüler hale geliyor. Kabak ve Faralya doğaseverlerin uğrak yerleri.

Boho dokunuşlu ve yoga platformlu çok sayıda butik tarzı otel ve kamp alanı bulacaksınız. Plajda yaz sezonu boyunca şezlong ve kafe, restoran – kamp alanı bulunmaktadır. Kabak plajını ziyaret ediyorsanız, sahilin arkasındaki ormanda bulunan gizli şelalelere doğru yürümeyi düşünün.

Sarıgerme Plajı

Sarıgerme Plajı

Sarıgerme plajı Dalaman havalimanına oldukça yakın ama oraya vardığınızda etrafınızdaki tek şey doğa gibi hissediyorsunuz. Plaj, özel bir kuruluş tarafından bakımlıdır ve herhangi bir önemli turistik beldeden uzak konumu nedeniyle nispeten bozulmamıştır. Bu, girişinde araba park yeri olan sevimli ve uzun bir kumlu plajdır. Plaja giriş için giriş ücreti vardır.

Konyaaltı Plajı

Konyaaltı Plajı

Listede Konyaaltı plajı var çünkü bu plajın Antalya gibi büyük bir şehirde yer almasını seviyoruz. Şehirlerin plajıdır ve Lara’dan farklı olarak, her şey dahil özel otellerin yanında değildir. Plaj çoğunlukla çakıllıdır ve Beydağlarına kadar uzanır. Hangi noktayı tercih ettiğinize bağlı olarak, her türlü plaj tesisinin veya neredeyse tamamen huzur ve sessizliğin keyfini çıkaracaksınız. Ve ayak parmaklarınızın arasındaki çakıl taşlarından sıkılır almaz, uğultulu Antalya’dan veya büyüleyici Kaleiçi’nden sadece bir tramvay yolculuğu uzaktasınız.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?