Neden Göcek
  • 4 Ekim 2020
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama
  • 15
  • 0

Göcek, Dalyan ile Fethiye arasında sıkışmış bir belde. -Marinturk Göcek köyü, skopea marina, marintuk Göcek Exclusive, D Marin Göcek ve liman Belediyesi içeren altı adede kadar Marinası vardır.

Göcek ve Deniz

Göcek ve Deniz

Bu kasabanın baskın özellikleri, birkaç koy ve limana sahip özel bir koyda yer almasıdır. Tatil için gidebileceğiniz en iyi yerlerden biridir. Birçok teknenin, daha büyük ve birkaç yelken şirketinin bulunduğu birinci sınıf bir alandır. En yakın havalimanı tesise 25 km uzaklıkta olan Dalaman’dır.

Göcek kasabasının tamamlanmasından bu yana kasaba daha erişilebilir hale geldi. Çoğu insan burada tatil yapmayı sever çünkü 12 ada ve Göcek koylarının yemyeşil orman, berrak mavi sular ve muhteşem kumsallar gibi cennet gibi saklı yerleri barındırdığına inanılır. 4500 kişilik bir nüfusa sahip olmakla birlikte yaz aylarında 7000 kişiye kadar çıkabilmektedir. Yerel halk parasını turistik faaliyetler sonucunda kazanıyor.

Göcek Neden Popüler

Göcek Neden Popüler

Göcek, Türkiye’de popüler bir ilçedir. Deniz meraklıları ve denizciler için popüler bir buluşma noktası olarak hizmet vermektedir. Burayı ziyaret eden herkesin tercihlerini karşılayabilecek modern bir kasaba olduğunu söyleyebilirim. Birçok tekne, yat ve balıkçı teknesini yılın herhangi bir zamanında ziyaret etmeye sevk eden doğal görünümü ile ün kazanmıştır.

Ayrıca koruma altına alınmış ve günümüze kadar, antik yerleşimin bir kanıtı olan şimdiki Göcek’in eski adı olan kalinche kalıntıları bulunmaktadır.

Özellikle yaz dönemlerinde Göcek yat kiralama alternatifini tercih ederek Türkiye’ nin en güzel tatil koylarından birinde, yeşil ve mavi tonların iç içe olduğu bu bölgede hem denizin hem de doğanın keyfini doyasıya çıkarma imkânınız vardır.

Göcek'e Nasıl Gidilir

Göcek’e Nasıl Gidilir

Göcek, iyi yat limanı ve gece hayatı ile mükemmel bir turizm beldesidir. Muhtemelen sokaklarda Lahit’i göreceğiniz dünyadaki tek şehirdir. Ek olarak, aynı zamanda kırsal bölgeleri gezmek için bir kapı görevi görür. Bu yüzden herkes bu kasabaya nasıl ayak basabileceklerini bilmek için her zaman isteklidir. Aşağıda vurguladığım ve sizi kesinlikle Göcek’e götürecek birkaç seçenek var.

  • Uçak

Göcek’e ucuz uçak bileti alabileceğiniz en yakın havalimanı 22 km uzaklıktaki Dalaman havalimanıdır. Hem dış hatlar hem de iç hatlar terminalleri vardır. Her iniş istasyonunda, gideceğiniz yere minimum maliyetle ulaşmanızı sağlayan Göcek ulaşım departmanı nezdinde ucuz otobüs temini bulunmaktadır.

  • Otobüsler

Göcek, Fethiye, İzmir, Marmaris ve Antalya gibi komşu şehirlere iyi bağlantılara sahiptir. Seçeceğiniz herhangi bir rota sizi kesinlikle bu güzel kasabaya ulaştıracaktır.

  • Tekneyle

Kasabada üç adede kadar yat limanı olduğundan tatil sezonları boyunca her ikisiyle de seyahat edebilirsiniz. Özel kruvaziyer şirketleri tarafından planlanmamış seyahat hizmetleri de vardır. Ahşap yelkenli teknelerin yanı sıra günübirlik geziler de sunuyor ve yolculuk sırasında bir şeyler atıştırmak için farklı yerlerde mağazalar yapıyor.

  • Araba

D400 karayolu kuzeyi güneye bağlar. Dağın içinden geçen dar ve dolambaçlı bir yoldan kaçınmak için tünelden bir rota da alabilirsiniz. Haritalama konusunda bazı şüpheleriniz varsa, Göcek’te dolaşırken çok becerikli olacak tur rehberleriyle dolaşmayı tercih edebilirsiniz.

Ayrıca sizi şehrin her yerine götürebilecek çok sayıda minibüs ve dolmuş da var. Çoğu insan, kolayca erişilebilir oldukları için kırsal alan ve plajlar gibi yerlerde dolaşmak için motorlu bir scooter kiralamayı tercih ediyor.

Göcek'i ziyaret etmek için en iyi zaman

Göcek’i ziyaret etmek için en iyi zaman

Göcek, 36.75 derece enlemde yer alır ve iklimi tipik olarak güney Akdeniz iklimidir. Uzun yazlar ve kısa kışlar yaşanır. Bu nedenle yatçılar mayıstan ekime kadar devam eden tutarlı sezonları tercih ederler. Ancak Aralık ayında fırtınalar ve şiddetli yağışlar var.

Bu nedenle Göcek’i ziyaret edebileceğiniz en iyi zaman eylül ayıdır. Bu, otellerin daha ucuz, havanın sıcak ve kuru olduğu dönemdir. Sıcaklıklar yüksek ancak yoğun sezonda biraz soğuk yaşayabilirsiniz.

Yaz sezonu da Göcek’i ziyaret edebileceğiniz ideal bir zamandır.Yüksek otel fiyatları ile birlikte gelir ama bu sezon unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz. Konaklamalarını uzatmak isteyenler için özellikle Aralık ayında bazı yağışlara hazırlıklı olmalısınız. Ancak bu dönemde Göcek’i ziyaret etmekten kaçınmak daha iyidir çünkü hava pek iyi değildir.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?