Marmaris Sahili
  • 22 Ekim 2020
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama
  • 48

Türkiye‘nin Turkuaz kıyılarının en önemli cazibe merkezlerinden biri olan Marmaris ile ilgili yazı serimize devam ediyoruz.

Marmaris Sahili

Marmaris Sahili

Mükemmel plajı bulmak için seyahat etmeye istekliysen ödüllendirileceksin. Tatil beldesinin yoğun merkezindeki ana plaj bakımlı, kullanışlıdır ve kademeli olarak kristal berraklığında sulara iner.

Arkasında sonsuz sayıda kafe ve restoranın bulunduğu yoğun bir gezinti yeri var.

Bunların birçoğu, sahil otelleri ile birlikte, kıyıdaki sahil kulüplerini yönetiyor ve alaylı şezlong sıraları olmadan neredeyse bir çakıllı kum parçası bırakıyor.

Denize bakan Marmaris Körfezi manzarası, havuz gibi suyu, adaları ve kayalık arazisi, dertlerinizi unutmanıza yardımcı olacak.

Kamusal bölüm kuzey ucuna doğru bulunabilir.

Dalyan Nehri

Dalyan Nehri

Daha ileride, Marmaris’in yaklaşık 30 kilometre doğusunda bulunan Dalyan Deltası, kumsalda yuva yapan ve suda yüzerek görülebilen caretta caretta deniz kaplumbağalarını korumak için kurulmuş bir doğa koruma alanıdır.

Marmaris’ten Tam Gün Dalyan Tekne Turları ile bu deltanın karışık kanallar boyunca heyecan verici bir yolculuk yapabilirsiniz. Marmaris bölgesinde tekne turları ve yat kiralama seçenekleri çok fazladır. Sizde Marmaris Yat Kiralama seçeneklerini mutlaka değerlendirmelisiniz.

Buradaki bataklık ortamı, Marmaris’in sarp koylarından uzak bir dünya gibi hissediyor ve gezide unutulmaz anlar yaşanacak.

(İsterseniz) tepeden tırnağa rahatlamak için kükürt kaynakları ve çamur banyolarında mola vereceksiniz ve bir virajın etrafında antik Likya kenti Kaunos’un tepesinden oyulmuş muhteşem mezarlar sizi şaşırtacak.

Sonunda gezi, nehrin ağzındaki Turtle Beach’te bir veya iki saat güneşlenip yüzerek vakit geçirebileceğiniz bir mola veriyor.

Barlar Sokağı

Barlar Sokağı

Marmaris’te çıkılacak yer, marinanın yanında sahilden bir sokak içindedir.

Adından da anlaşılacağı gibi Barlar Sokağı, onlu yaşlarının sonlarındaki ve yirmili yaşlarındaki insanlara hitap eden barlar ve kulüplerle doludur.

Yaz sezonunda mekanlar yoğunlaşıyor ve her mekan 23:00 gibi dolmaya başlıyor, parti gün ışığına kadar devam ediyor.

İster EDM, rock, pop, Türkçe pop, reggae ile ilgileniyor olun, ister canlı müzik dinlemek isteyin, çoğu zevke hitap ediyor.

Bazı mekanlar da Türk, Rus veya İngiliz gibi belirli milletlere yöneliktir.

Marmaris Atlantis Su Parkı

Marmaris Atlantis Su Parkı

Çocuklarla ve gençlerle tatil yapıyorsanız kullanışlı, Marmaris’teki ana plajın güney ucuna yakın bir su parkı vardır.

Tesisin ortasındaki alan birinci sınıf bir Atlantis Su Parkı’nda olmasına rağmen, hız ve uzunlukta değişen sekiz kaydırağın yanı sıra şişme bir halka içinde uzanabileceğiniz bir dalga havuzuna sahiptir.

Ayrıca kendi oyun ekipmanları ve çeşmeleri olan bir çocuk havuzu, yumuşak oyun alanları, mini golf sahası, restoranlar, barlar ve şemsiye ve tentelerin altında çok sayıda şezlong bulunmaktadır.

Kapalıçarşı

Kapalıçarşı

Bir Türk tatil beldesinde kaçınamayacağınız turistik şeylerden biri olarak koyun: Marmaris’teki Kapalıçarşı, tonozlu bir çatı altında birbirine bağlı bir dizi ara sokakta ve hevesli, hatta saldırgan tüccarların bulunduğu dükkanlarla ciddi boyutlara ulaştı. .

Kilimlerden, çömleklerden, renkli lambalardan, paşminalardan, lokumdan, çay ve kahve setlerinden ve bütün bir sahtekarlık dünyasından bahsediyoruz.

Burada pazarlık yapabilirsiniz ve sabırlıysanız teklif edilen fiyatın yarısına varan bir indirim alabilirsiniz.

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?