Kuşadası - Sava Yatçılık Kuşadası Yat Kiralama Tatili
Kuşadası
  • 20 Haziran 2020
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama

Kuşadası, Ege Denizi’nin en güzel koyudur. Uluslararası yat limanı yatlar için popüler bir limandır. Yolcu gemileri için favori bir duraktır.

Kuşadası Hakkında Bilgiler

Kuşadası’nı bir kez ziyaret eden tatilciler; kristal berraklığındaki denizi, kilometrelerce uzanan Mavi Bayraklı kumsalları, güvenli konaklama sunan otelleri, tatil köyleri ve ziyaretçilerin her ihtiyacını karşılamaya yönelik pansiyonları nedeniyle Kuşadası’na defalarca geri döner.

Kuşadası Hakkında Bilgiler

Ege Denizi ile birlikte Kuşadası İlçesi, Aydın ilinin turistik bölgesidir. Kuşadası’nın batı kısmı, 50 kilometrelik sahiliyle Ege Denizi’ne bakmaktadır. Kuşadası, Türkiye’nin Ege kıyılarında bir tatil beldesi ve Aydın ilinde aynı adı taşıyan sahil bölgesinin merkezidir.

Kuşadası, Ege Bölgesinin en büyük metropolu olan İzmir’in merkezine 90 km ve iç kısımdaki Aydın iline 71 km uzaklıktadır. Birincil endüstri turizmdir.

Kuşadası uzun zaman önce yerel cazibesini şehrin dokusunu bozan beton binalar ve aşırı nüfusa kaybetti. Bu günlerde Efes’e uğramak isteyen tatilciler için bir liman görevi görmektedir. Yani, 1970’lere kadar küçük bir balıkçı köyü olan ilçe, şimdi turist dükkanları ve tatil sezonunda turistlerin akınıyla nüfusu yaklaşık yarım milyona yükselen hiperaktif bir kasaba halini aldı.

Dilek Yarımadası Milli Parkı

Kuşadası Dilek Yarımadası Milli Parkı

Plajlar arıyorsanız, Kuşadası’ndan Pamucak’dan kuzeye gidin ya da iyi yürüyüş parkurları ve birkaç sessiz kumsal şeridi olan bu güzel milli parka uğrayın. Girişe en yakın İçmeler plajı da en kalabalık plajdır. Daha düşük ve rahat bir atmosfer için 15 dakika mesafedeki Karaburun’a gidin. Parka ulaşmak için, Kuşadası’nın yaklaşık 10 km güneyinde, Güzelçamlı veya Davutlar olarak işaretlenmiş sahil yolunu kullanın. Güzelçamlı’ya bağlı bir dolmuşu Kuşadaşı’ndan veya yakındaki Söke ulaşım merkezinden; park içindeki minibüsler, ziyaretçileri en popüler plajlardan bazılarına götürür.

Yaz aylarında Kuşadaşı Yat Limanı’ndan Güzelçamlı’ya günde birkaç kez feribot seferleri düzenlenmektedir. Parkta ayrıca “Zeus Mağarası” ve yarımadanın Mycale olarak bilindiği arkeolojik bir alan da bulunuyor.

Kuşadası tatilinizde eşsiz doğanın ve denizin tadını çıkartmak için en güzel tatil seçeneklerinden biride yat kiralamadır. Yat kiralama tatil seçeneği tatilinizi tamamıyla size özel hale getirecektir. Böylelikle eşsiz Ege koylarının tadını fazlasıyla çıkararak unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?