göcek
  • 27 Aralık 2019
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama
  • 199

Olağanüstü Doğası ile Bir Başkadır Göcek

göcek

Bahçelerle çevrili alçak evleri, masmavi denizi, bu pitoresk köyleri, çam ormanları ile görkemli dağları, sakinleştirici ve aynı zamanda beş farklı birinci sınıf marinaya sahip uluslararası bir yatçılık merkezidir.

Antik çağda Göcek’e Kalimce denir ve Fethiye ile Dalyan arasında bulunur. Kalimce’nin antik kalıntıları, yakındaki koylarda suyun altında görülebilir.

Göcek ile Fethiye arasındaki mesafe 27 km’dir. Fethiye’den, kendi aracınızla otobüs, minibüs veya tekne ile ulaşabilirsiniz.

Göcek’te Neler Yapılır?

Ağaçlar ve ormanlarla çevrili sakin bir koyda yer alan Ege’nin gerçek bir incisidir. Bölge Milli Park statüsüne sahiptir ve hükümetin koruması altındadır. Cevat Şakir Kabaağaçlı (Halikarnas Balıkçısı)  Türkiye kıyılarına yapmış olduğu yelkenli gezisi ve Mavi Yolculuk adı verilen güzergâh hakkındaki izlenimlerini anlatmıştır. Bu anlatımın da katkısıyla günden güne Türkiye’nin en güzel yerleri ve yat limanları arasında meşhur olmuştur.

göcek

Göcek, sadece Türkiye’de değil yurt dışında da denizciler arasındaki doğal güzelliği ile ünlüdür. Kasaba 12 ada ile çevrilidir ve Fethiye’den bu on iki adayı Göcek yat kiralama ile ziyaret edebilir, koylara demir atarak bu eşsiz doğanın tadını çıkarabillirsiniz. Göcek adaları, şekli itibariyle yuvarlak bir alan oluşturur. Bu da rüzgara karşı korunaklı doğal bir liman özelliğindedir. Bu bakımdan Göcek’e “doğal marina” denir. Bu beldenin  popülaritesi arttıkça yatçılık merkezi haline dönüşmesi de etkili olmuştur. Bir de D-Marine’de bulunan ve Arap Emirlikleri’nden Göcek’e özel olarak kum ithal eden plaj kulüpleri mevcuttur.

12 adalar göcek

Akdeniz sahillerinin, büyüleyici Güney Ege kıyılarıyla buluştuğu nokta olan Göcek bir turizm beldesinin sahip olması gereken her türlü donanıma alt yapı ve mekanlara fazlasıyla sahiptir. El değmemiş kumsalları, çam  ormanları ve adalarıyla Türkiye’nin en korunaklı yerlerdendir.
Sakin ve huzur dolu bir tatil isterseniz mutlaka gidilmesi gereken tatil yerlerindendir.
Mimarisi genel hatlarıyla çevreye duyarlı inşa edilmiştir. Ayrıca belirtmekte fayda var bazı marinalar birbirinden keyifli yat yarışlarına da ev sahipliği yapmaktadır.

Kısacası büyük şehrin koşuşturmasından bıktıysanız, Göcek tam size göre. Göcek kasabasının eşsiz konumu, hantal ve  gürültülü tatil köyleri, otel kompleksinden uzakta bir doğa ile yüz yüze bir deniz tatili için mükemmel bir lokasyondur. Göcek, özellikle son dönemlerde yerli ve yabancı ünlülerin de uğrak noktası haline gelmiştir.

 

 

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?