Gemi Yolculuğu Hakkında Bilgiler - Sava Yat Kiralama
gemi yolculuğu
  • 20 Aralık 2019
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama

Gemi Yolculuğu

Gemi yolculuğu hakkında bilgiler vermeye çalıştığımız bu makalede öncelikle yolcu gemilerine değinelim. Bazı gemiler, kruvazörler gibi üretildiği halde bir yolcu gemisindeki tüm olanakları sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Ancak bu durumun fayda sağlama açısından başarılı olup olmadığı kesin değildir.

Günümüzün büyük yolcu gemilerinde, çocuk programlarında, çocuklarla ilişki kurabilmeleri için dikkatlice seçilmiş özel danışmanlar görev yapmaktadır. Birçoğunun çocuk gelişimi üzerine bir eğitimi ve tecrübesi vardır. Çoğu gemi, çocuk programlarını yaş gruplarına göre düzenler.

gemi yolculuğu

Bazı gemiler, daha küçük çocuklara ve bebeklere sahip ebeveynlere hizmet vermektedir, ancak bu durum tüm yolcu gemileri için geçerli değildir.

Genel olarak tuvalet eğitimi olmayan bebekler veya küçük çocuklar, çocuk programları tarafından kabul edilmemektedir. Kreş bulunan gemilerde bile, danışmanlar çocuk bezlerini genel olarak değiştirmezler. Sağlık ve yasal kısıtlamalar nedeniyle çocuklara banyo ve tuvalet ihtiyaçları konusunda yardımcı olamazlar.

Çocuk ve Gençler için Gemi Yolculuğu

Genellikle bir gemideki en seçici yolcu grubu 13 ila 17 yaş grubundakilerdir. Her yolcu gemisinde farklı etkinlik alanları ve tesisler bulunur.

Ancak çoğu gemide en az bir video oyun alanı ve bilgisayar alanı bulunur. En yeni gemilerde faaliyet gösteren aktivite merkezleri ve özellikle gençler için özel olarak tasarlanmış diskolarda bulunur.

gemi seyahati

Çoğu yolcu gemisinde gençlerin yetişkin diskoda saat 11: 00’e kadar dans etmesine izin verilir. Bazı yolcu gemilerinde gençlik programları daha küçük çocuklar için olan programlardan daha kapsamlı ve zengindir.

Yeni yolcu gemilerinde çocuk ve gençler için çok çeşitli oyun ve eğlence alanları bulunmaktadır. Örneğin, spor sahaları, paten pistleri, etkinlik odaları, parklar ve su oyunları gibi çok çeşitli etkinlik mevcuttur.

gemi yolculuk

 

Bu çeşitliliğin asıl amacı gemi ile yolculuk yapmak isteyen aileleri cesaretlendirmek ve onlarında eğlenceli bir gemi yolculuğu geçirmesini sağlamaktır.

Ailecek yapılacak bir gemi yolculuğu en uygun zaman genellikle okul tatilleri ve yaz tatilleridir. Günümüzde yeni yolcu gemileri ile ailelere birçok seçenek sunulmaktadır. Sizde aileniz ile gönül rahatlığı ile eğlenceli ve özel bir tatil için gemi yolculuğu tercih edebilirsiniz.

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?