Dünyanın En Uzun Plajı Praia do Cassino - Sava Yatçılık
Dünyanın En Uzun Plajı Praia do Cassino
  • 1 Mayıs 2020
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama

150 milin üzerinde bir uzunluğa sahip olan Praia do Cassino Plajı, Brezilya’nın ve dünyanın en uzun plajıdır.

Praia do Cassino, Brezilya

Guinness Rekorlar Kitabına göre, Praia do Cassino dünyanın en uzun plajıdır. Brezilya kıyılarında Rio Grande do Sul eyaletinde bulunur. Adı Portekizce’dir ve İngilizce’ye çevrildiğinde “Casino Beach” anlamına gelir.

Praia do Cassino, Brezilya

Bu plaj o kadar uzun ki, Rio Grande limanı arasındaki uzunluğu, Uruguay’a girmeden önce Brezilya sınırının son uzantısı olarak kabul edilen Chui Deresi’ne kadar uzandığı biliniyor. Praia do Cassino’da daha sıcak günler geçirmek isteyen tatilcilerin, en sıcak ve en güneşli olduğu dönem olan Aralık – Ocak ayları arasında ziyaret etmeleri daha iyidir. Temmuz, en soğuk ayıdır, ancak bu ay Rio Grande do Sul’un nemli subtropikal iklimi nedeniyle nispeten ılıktır.

Praia do Cassino da Turizm

Praia do Cassino 152 mil uzunluğundaki sahil şeridiyşe yılda yaklaşık 150.000 misafir ağırlıyor. Brezilya’nın güneydeki en eski ve en önemli liman kenti Rio Grande’den yaklaşık 15 mil uzaklıktadır. Bununla birlikte, Porto Alegre plajı araba ile 207 mil mesafededir. Bu plajda yapılabilecek heyecan verici su aktiviteleri çok fazladır. Bu bölgede yat kiralama hizmeti olup olmadığı konusunda araştırma yapmakta fayda var. Rio Grande şehir merkezine yaklaşık 14 km uzaklıktaki Rio Grande Havalimanı’ndan uçakla kolayca erişilebilir.

Praia do Cassino Benzersizliği

Praia do Cassino, özellikle sıcak yaz aylarında sörf, dalış ve yelkencilikten hoşlanan insanlar için popüler bir turizm merkezidir. Aralık ve Ocak aylarında Kuzey Yarımküre’nin soğuk kış mevsiminden uzaklaşmak isteyenler, tüm yıl boyunca plaj oldukça sıcak olduğundan burayı sık sık ideal bir tatil yeri olarak tercih ederler.

Praia do Cassino Benzersizliği

Şnorkel, dünyanın en büyük plajı boyunca popüler olan bir başka etkinliktir. Şnorkelciler, ilginç deniz hayvanları çeşitliliğinin tadını çıkarabilirler. Bu arada, her zaman sıcak bir gülümseme ve Brezilyalı misafirperverliği ile turistleri karşılamaya hazır oldukları için tatilciler için oldukça güzel bir ortam sunmaktadır. Deniz manzarası muhteşemdir ve bu manzara da göçmen kuşları da izleyebilirsiniz. Kıyı sularında 1975’e yakın gemi enkazı bulunmaktadır. Ayrıca burası dünyanın en havalı plaj barlarının çoğunun bulunduğu yerdir.

Habitat

Praia do Cassino, rehberli tekne turları ile görülebilen çok sayıda deniz aslanına ev sahipliği yapmaktadır. Çeşitli bitki örtüsü türleri,birçok farklı organizma ve okyanusun sert koşullarından koruyan birçok kumul bulunmaktadır. Bu alanlar, tuco-tuco (küçük bir kemirgen), böcekler, kertenkeleler, kurbağalar ve yılanlar gibi türlerin, katiporagua gibi kum bitkilerinin beslendiği ve ürediği yerlerdir.

Bu Habitata Karşı Tehditler

Praia do Cassino'ya Karşı Tehditler

Praia do Cassino ve çevresinde bulunan doğal kaynakları korumak için Brezilya hükümeti tarafından çeşitli koruma projeleri hayata geçirilmiştir. Rio Grande, her yıl plajlarını ziyaret eden binlerce turisti sıcak bir şekilde karşılasa da, artan trafiğin bölgenin doğal flora ve faunası üzerindeki olumsuz etkisinden de endişe duyuyorlar. Sonuç olarak, özel mevzuat kum tepelerini korunan alanlar olarak ilan etmiş, bu da orada yaşayan organizmaların doğal yaşam alanlarını koruma amaçlı bir eylemdir. Şu anda Praia do Cassino’yu ve çevresini tehdit eden diğer endişeler planlanmamış kentleşme, yanlış çöp imhası ve plajın bozulmamış beyaz kumlarının aşırı çıkarılmasıdır.

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?