Belek Rehberi - Sava Yatçılık www.savayatkiralama.com
belek

Belek, Türkiye, canlı, modern ve lüks bir sahil beldesidir. Güneybatı Akdeniz kıyısında, Antalya şehrine 49 km uzaklıktadır. Belek, arkasında Toros Dağları ve onu çevreleyen çam bahçeleri ile güzel bir tatil beldesidir. Ailece veya arkadaş grubuyla tam bir deniz-kum tatili için mükemmel bir seçimdir, ancak Belek, yakınlardaki birkaç antik arkeolojik sit alanı ile kültürel bir destinasyon olma özelliğine de sahiptir.

Belek Hava

belek

Belek her yıl yaklaşık 300 gün güneş ışığına sahiptir ve Nisan’dan Kasım’a kadar denizde yüzebilirsiniz. Yazları sıcak ve kuraktır. Kış ayları ılıman ama yağışlı geçer.

Plajlar ve Su Sporları

Belek, Türkiye’nin 16 km sahil şeridi boyunca uzanan yumuşak kum plajlarından birini sunuyor. Denize nazikçe eğilir, ancak aniden birkaç metre dışarı düşer. Tüplü dalış, rüzgar sörfü, yelken, muz botları, Jet Ski ve sörf gibi çeşitli su sporları arasından seçim yapın. Plajın yanı sıra oteller, mağazalar ve restoranlarla kaplı zarif bir gezinti yolu bulunur.

Golf

belek golf turizmi

Belek, 10’dan fazla şampiyona standart kursu ve gelecekte daha fazlası ile Avrupa’nın en iyi golf destinasyonlarından biri haline geliyor. Çoğu kurs, her şey dahil golf paketleri sunan tatil yerlerinde bulunmaktadır.

Gezi

Belek çevresindeki mahalle arkeolojik kalıntıların hazinesidir. Örneğin Perge, MÖ 1500 yılına dayanan bir Helenistik yerleşim yeridir. Roma kalıntılarını da içerir. Aspendos’taki eski 20.000 koltuklu amfitiyatro muhteşem akustiğe sahiptir ve bugün hala konserler için kullanılmaktadır. Yakınlarda bir Roma su kemerinin kalıntılarını görebilirsiniz. Sahil boyunca uzanan Side’de antik bir liman, Apollo Tapınağı ve bir arkeoloji müzesi barındıran Roma hamamları bulunmaktadır.

alanya-belektravel

Troy Aqua ve Dolphinarium Troy Aqua ve Dolphinarium aqua park, büyük tahta atlarla dolu bir Truva temasına sahiptir. Park, çok sayıda kaydırak ve flumes (aşırı geziler dahil), sörf havuzu ve tembel nehir sunmaktadır. Yunus şovları günde birkaç kez yapılır, ancak tiyatro küçüktür, bu yüzden erken girmeniz gerekir. Parka yiyecek ve içecek getirmenize izin verilmiyor, ancak içeriden içecek satın alabilirsiniz.

Konaklama

 

Belek’teki otel konaklama yerlerinin çoğu, çok çeşitli olanaklar ve boş zaman etkinlikleri sunan her şey dahil plaj komplekslerinin baskın olduğu en üst düzeydedir. Kendi yemeklerinizi hazırlamanın esnekliğini tercih ederseniz, bazıları villa ve daireler de bulunmaktadır. Yat kiralama alternatifleriniz arasında mutlaka olmalı.

Alışveriş

Belek, üst düzey butikler sunmaktadır ve otel komplekslerinin çoğunda alışveriş merkezi bulunmaktadır. Daha fazla dükkan görmek istiyorsanız, eski Antalya kasabasındaki zanaat tezgahlarını ziyaret edin veya yakındaki Kadriye köyündeki çarşıya göz atın. Fiyatlar mağazalarda sabittir, ancak pazarlarda pazarlık yapabilirsiniz.

 

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?