Alanya - Sava Yatçılık Alanya Yat Kiralama Hizmeti
Alanya
  • 13 Haziran 2020
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama

Alanya, kelimenin tam anlamıyla Türkiye‘nin en sıcak tatil şehridir. Buradaki sıcaklıklar Türkiye’nin hemen hemen her yerinden daha yüksektir, Temmuz ve Ağustos aylarında ortalama sıcaklık 27 ° C’dir.

Alanya Hakkında Bilgiler

Alanya’nın büyük kaya kalesine doğru uzanan uzun Akdeniz plajlarını kucaklayan dalgalar sadece bir ya da iki derece soğutucudur.

Alanya Hakkında Bilgiler

Alanya’nın bu sıcak yapısı güneşe bayılan, disko seven Kuzey Avrupalılar için cennettir. Ancak doğa ile çevrili sessiz bir tatil arayanlar için cehennemdir. Bununla birlikte, Alanya yıl boyunca Türkiye’nin en büyük turist topluluklarına ev sahipliği yapmaktadır.

Alanya İlkbahar ve sonbahar dönemin de kolay ve sakin yüzme olanakları, tarihi yerleri ve iyi yemeklerin tadını çıkarmak için hoş, sıcak ve ucuz bir yerdir.

Yabancı nüfus, bu şehrin dinamiklerini etkilemiştir. Beton blok dairelerin eski çöplükleri artık renkli olarak boyanmıştır. Liman çevresindeki Osmanlı kalıntıları restore edilme yolunda ilerliyor ve görkemli kırmızı duvarlı kalenin içindeki evlerin eklektik kargaşası, artan sayıda yakışıklı butik otel içeriyor. Diğer iyileştirmeler arasında bir mikro bira fabrikasının açılması (Türkiye’nin en iyi birasına hizmet eden Kızıl Kule) ve şehir merkezinde dokunmatik ekranlı bisiklet kiralamalarının başlangıcı yer alıyor.

Alanya ve Tatil

Alanya ve Tatil

Alanya, çoğu otele yürüme mesafesinde olan kumsallarıyla ünlüdür. En iyi yüzme mekanı Kleopatra Plajı olarak bilinir – Mark Antony’un Mısır kraliçesinin mahkemesini çevreleyen masalların bir başka atılımı – ve sarı kumları kalenin kuzeybatısından uzanır.

Kalenin çevresindeki mağaralara günübirlik turlar ve hayatta kalan tek Selçuklu deniz cephanesi manzarası için limandan tekneler kiralanabilir. Alanya yat kiralama tatili için ideal noktalardan biridir.

Alanya Kısa Tarihi

Bizanslılar tarafından Kalanaoros olarak adlandırılan Alanya, 1221 yılında padişah Alaaddin Keykubad tarafından ele geçirildi ve yüzyıllarca süren göçlerinde batıya doğru Türk Selçuklularının ilk Akdeniz kalesi oldu. Bazı hikayeler Selçuklu sultanının fethini komutanın kızıyla evlenerek yaptığını söylüyor. Bazıları ise binlerce keçinin boynuzlarına meşaleler bağladığını ve gecenin karanlığında tepeye sürdüğünü ve büyük bir ordunun saldırdığını öne sürdüğünü söylüyor. Tabiki bunlar gerçek olmayan bilgiler de olabilmektedir. Türk hakimiyetine geçen Alaiya korunmayı sağlamak için savunma duvarları inşa etti. Osmanlılar 1471’de geldi ve bugünkü ismini aldı.

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?