Sakinliğin Adresi Göcek - Sava Yatçılık - Göcek Yat Kiralama
  • 15 Ocak 2020
  • Blog
  • by Sava Yat Kiralama

Göcek Hakkında Genel Bilgiler

Göcek, Türkiye’nin Turkuaz kıyısında, Fethiye Körfezi’nin başında yer alan doğal bir limandır. Toros Dağları’nın ormanlık etekleri ile korunan bu güzel körfezin çok sayıda adasına ve korunaklı koylarına bakmaktadır.

göcek

Batı Akdeniz’in üst düzey yat noktasıdır ve çekici koy, turkuaz sahilindeki diğer yerlere oranla rahatlatıcı bir alternatiftir. Bölgenin coğrafyası, sıcak iklimi, tatlı su kaynakları nedeniyle Göcek güzel bir doğaya sahiptir. Türkiye’de çam ağaçları, egzotik koylar, nefes kesen manzaralar ile çevrilidir. Adaçayı, kekik, fransız lavantası, morel gibi yenilebilir mantar, Cantharellus cibarius gibi otlar bu  verimli topraklarda doğal olarak yetişir. Ağaçların yeşil dallarının deniz mavisi suyuna temas ettiği, güzel bir gün batımı ve güneşin doğuşuyla sizi bir rüyada hissettirdiği eşsiz bir yerdir Göcek.

Kısacası Göcek, doğa severler ve sakin bir yaşam tarzı hayal edenler için ideal bir yerdir. Göcek 1998 yılından bu yana  yasalarla korunmaktadır, Göcek’te çok katlı binalar, her şey dahil kitle turizmine yönelik konaklama yerleri göremezsiniz.

göcek

Çoğunlukla, dünyanın dört bir yanından binlerce denizci buraya gelir. Bu geziler daha çok yat gezisine dayanmaktadır. Göcek’te bugün Körfez’de 6 marina var, tekne trafiği ve marinalar nedeniyle Körfez’de plajlar sınırlıdır. Ancak tekne veya araba ile giderseniz birçok seçenek vardır.

Çoğu insan bunun bir dezavantaj olduğunu düşünüyor, ancak halk plajı olmuş olsa Göcek artık sessiz ve sakin bir yer olarak kalmayacak. Öte yandan, diğer turistik yerler gibi çok kalabalık ve çok hızlı bir şekilde yok edilecek. Bu nedenle halk plajına sahip olmamanın kitle turizminden kaçınmanın iyi bir avantajı olduğunu görüyoruz. Bu belde olduğu gibi bir güzelliktir.

Göcek nerededir?

göcek harita

Dalaman ile Fethiye arasında küçük ve butik bir köydür. Göcek’ten Fethiye’ye olan mesafe 30 km, bu da arabayla 35 dakika sürüyor. Ancak bu küçük köyün en büyük avantajı, Dalaman Uluslararası Havalimanı’na sadece 22 km uzaklıkta olup 25 dakikalık sürüş ile Göcek’e ulaşabilmeniz. Ve Avrupa Şehirleri, Moskova, Kiev, Tel Aviv’in çoğundan Göcek!e doğrudan uçuşlar var. Yani Göcek yaşadığınız yerden çok uzak değil, sadece birkaç saat uzaklıkta.

Göcek’te Süpermarketler ve Dükkanlar

Mağaza ve Süpermarketlerin çoğu Şehir Merkezinde bulunmaktadır. Bazı marketler 100 TL üzeri siparişinizi dairenize veya villanıza teslim etmektedir. Ancak gece yarısı bir şeye ihtiyacınız olursa, benzin istasyonlarındaki marketler 24 saat açıktır.

Restoranları ve Kafeleri İle Göcek

Göcek’te bifteklerden, kebaplara ve deniz ürünlerine kadar birçok seçenek var. Restoranların çoğu güzel manzaralı ve Akdeniz atmosferine sahip deniz kıyısında yer almaktadır.

Göcek Plajları ve Göcek’te Nerede Yüzülür?

Göcek’teki plajlardan biri Blue Point Plajı. D-Marine’e ait özel bir plajdır ve günlük ücret karşılığında veya üyelik alarak kullanılabilir. Fiyata şezlong, şemsiye, plaj havlusu dahildir.

Genellikle Türk tatilcilerinin üyelikleriyle tüm sezon full çekmektedir. Belediye Yat Limanı’ndan kalkan tekneyle ulaşabileceğiniz Göcek Adası Plajı da var, her yarım veya bir saat mevsime bağlı olarak tekne ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

göcek plaj

Göcek Club Marina’da limanın diğer tarafında Lime Plajı adı verilen başka bir plaj kulübü de vardır.. Lime Plajı’na arabayla veya Üsküp Marina’dan ücretsiz servis teknesiyle ulaşabilirsiniz.

En yakın halk plajı merkeze 5 km uzaklıktaki İnlice Plajı’dır. Şehir merkezine araba, taksi veya minibüslerle de ulaşabilirsiniz. Ayrıca günlük tekne turu yapabilir ve Türkiye’deki en güzel adaları ve koyları keşfedebilirsiniz. Göcek yat kiralama hizmeti veren birçok firma mevcuttur. Tekneler Yassıca Ada, Bedri Rahmi, Hamam Koyu ve yüzmek için daha güzel yerleri ziyaret ediyor.

göcek yat kiralama

Tekneler sabah 10:00 ‘da limandan ayrılır ve 17:30 – 18:00 arası gelir. Liman fiyatlarında tekne kapasitesine bağlı olarak birçok seçenek vardır. Ayrıca teknede öğle yemeği servis edilmektedir.

Göcek çevresindeki plajlar

Göcek çevresinde, Fethiye tarafında Günlüklü (14 km), Karaot Plajı (20 km), Çalış Plajı (25 km) veya Ölüdeniz Mavi Lagün Plajı’nda (42 km – 45 dakika) daha fazla araç veya taksi kullanabilirsiniz. Dalaman yolu üzerinde, Osmanağa Koyu (6,5km), Kille Plajı (15km), Sarsala Plajı (28km), Sarıgerme Plajı (30km), İztuzu Kaplumbağa Plajı (39km) ve daha fazlası. Plajların çoğu hafta sonları çok yoğundur, daha fazla çıkmak isterseniz hafta içi veya erken saatlerde gidebilirsiniz

 

Kiralık Yatlarımız Hakkında Sizi Aramamızı İster misiniz ?