Ferretti Yat 670 - Sava Yatçılık -Bodrum Yat Kiralama

Fiyatları Göster

Aylara Göre Günlük Fiyatlar

Ferretti Yat 670

Açıklama

Genel Hatlarıyla Ferretti Yat 670

ferretti 670

Ocak 2018’de üretime giren Ferretti Yat 670, çok sevilen 65 footer’ın doğal varisidir. Akıllı bir evrim modeli olarak, 2016 ve 2017 teknelerinden bazı özellikleri (Ferretti Yat 450, 780, 850 ve 920) modellerini bazı büyük yenilikleriyle birleştiriyor. Çarpıcı bir örnek olarak, içeride ve dışarıda alanın mükemmel kullanımı, sahibine ve misafirlerine şenlik ve gizliliğin mükemmel bir karışımını sağlar.

ferretti 670 yat

Ferretti Yat 670 aslında, normalde daha büyük gemilerde bulunan olanaklara sahip 67 metrelik (20.24 m ölçülerinde)  yerleşimden görebileceğiniz gibi standart versiyon alt güvertede 3 geniş kabin sunuyor. Bu arada, aerodinamik olarak tasarlanmış dış cepheler temiz şekillerde ve kıvrımlı çizgilerde canlanıyor.

Ferretti Yat 670, tersanenin popüler 65 fit uzunluktaki modelinin doğal mirasçısıdır ve imalat çalışmaları Ocak 2018’de başlamıştır. Akıllı bir evrim sürecinin parçası olarak, 2016 ve 2017 yıllarında başlatılan modellerin bazı özelliklerini yine bazı önemli yeni özelliklerle birleştirecektir.

ferretti 670 yat

Hem iç ve hem de dış mekânlarda olmak üzere anında gözleri cezbeden ve tekne sahipleriyle konuklarına sosyalleşmenin ve bağımsızlığın mükemmel karışımı sunan olağanüstü bir alan optimizasyonunu içermektedirler. Ferretti Yat 670’nin boyu 67 fit  yani 20.24 metre ölçülerindedir. Standart versiyonda alt güverte üzerinde çok büyük 3 kabin bulunmaktadır.

Aerodinamik dış tasarımın zarif çizgileri ve hoş görünümlü şekilleri, kazanmış olduğu başarıyı takip etmektedir.

Ferretti Yat 670 Dış Cephe

ferretti 670 yat

Pupa (kıç) tarafına doğru gidildiğinde, 3.5 metrelik jet kayığını barındırılabilen dikey bir kayık kaldıracına sahip büyük bir yüzme platformu mevcuttur. Bu alandaki ayırt edici özelliklerden iki tanesi de depolama kompartımanlarıdır. Biri üst kısmında ve biri de pupa (kıç) koltuk alt bölümündedir. İkincisinde bir adet Seabob muhafaza edilebilmektedir.

Gerçek bir yenilikçi alan optimizasyon çözümü dışarıdaki ön alanda yer almaktadır: yüzleri birbirine dönük ve geniş yaşam alanına hakim olan ve dinlenmeye yönelik potansiyeli en iyi şekilde gerçekleştiren üç büyük kanepe. Talep üzerine, yan masaların yanına bakacak şekilde iki yemek masası koymak mümkündür. Ayrıca, tüm alanı bir büyük güneşlenme alanı haline getirebilen, dinlenme yüzeylerine de dönüştürülebilmektedir.

ferretti 670 yat

Yaklaşık 25 m²’lik alana sahip olan büyük flybridge, kendi sınıfında en rekabetçi alanını teşkil etmektedir. Ferretti Yat 670’in verisyonları  şu şekildedir.Standart açık bir versiyon, bir bimini üstü de barındırabilen uydu sistemleri için Roll Bar versiyonu ve hard-top versiyonu.

Ferretti 670 Yat İç Mekan Tasarımı

ferretti 670 iç mekan

Kokpitteki cam bir kapı, ana masanın her iki yanında iki büyük kanepe bulunan ana güverte salonuna açılmaktadır. Bunun yanında açık bir mutfak ve karşısında da yemek masasına sahip bir yemek alanı mevcuttur. Mutfağı geçtiğinizde dümen dairesi karşınıza çıkmaktadır. Ferretti Yatlar 780 ve 920’de bulunan yenilikçi çözümün esin kaynağı olmuştur.

Ferretti Yat’ın yeni kreasyonlarında görülen elektro-hidrolik dümen sistemi oldukça dikkat çekicidir. Yüksek hızlarda bile dönerken dümenin son derece kolay kullanımı ve maksimum verimlilik sayesinde daha fazla dümen konforu sağlaması gibi hususlar da mevcuttur.

İleriye, yani sancağa doğru devam edildiğinde, dışarıdan dümen istasyonuna doğrudan erişim sağlayan bir kapı mevcuttur.

Alt güvertede basamaklar altında gizli olan ve ek bir bağlantı bölmesi olarak kullanılabilen bir alan mevcuttur.

Güvertelerin altında, standart versiyonunda bile 3 kabin bulunmaktadır; böylece alanın optimize edilmesine yönelik hedefe ulaşıldığının altı çizilmektedir.

Giriş salonu olarak görev yapan geniş bir çalışma alanı mevcuttur. Yatak, odanın merkezindedir ve pupanın (kıç tarafı) arkasına doğru iskele tarafında bir gömme gardırop ve sancak tarafında da büyük bir banyo bulunmaktadır. Bu düzen, tasarımın bir diğer önemli yararını teşkil etmekte olup,  makine dairesindeki gürültüye karşı daha iyi bir ses yalıtımını sunmaktadır. Sancak tarafında  çift kişilik bir kabin bulunur. Her ikisinde de bir banyo ve ayrı duş yer alır.

Alt güvertede ayrıca bir mürettebat kabini mevcuttur. Pupa (kıç) kısmının en uç bölümündedir ve yerleşik basamaklar sayesinde kokpite kolay bir erişime sahiptir.

ferretti 670 iç mekan

İç tasarım Oriental eğilimlerden esinlenmiştir ve büyük bir kısmı kontrastlı açık ve koyu tonlar içeren lineer (doğrusal) birimler ve şeritlerden oluşmaktadır. Ahşap, deri ve lake yüzeyler tercih edilen malzemelerdir.

Salondaki metal eşyalar ve yat sahibinin kabinindeki bronz cam parçaları büyük bir görsel etkiye sahiptir. Ferretti 670 Yat Modeli hakkında detaylı bilgi için Bodrum Yat kiralama hizmeti de veren Sava Yatçılık ile iletişime geçebilirsiniz

Ferretti 670 Yat Motoru

Ferretti Yachts 670, 1000 mhp olarak değerlendirilmiş ikiz MAN motorlarıyla donatılmıştır. 25 knot-28 knot’luk seyir hız seçeneğini bulunur. Buna ek olarak müşteriler 1200 mhp sağlayan ikiz MAN motor, 28 knot’luk seyir hızı ve 32 knot’luk üst hız (ilk veriler) için de sipariş verebilirler.

İsteğe bağlı olarak, yat manevra için bir kumanda çubuğu ve çapada maksimum stabilite için iki adet Seakeeper sistemi ile donatılabilmektedir.

 

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Ferretti Yat 670” için yorum yapan ilk kişi siz olun